Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Össze tudnátok állítani egy...

Össze tudnátok állítani egy konfigot?

Figyelt kérdés

Az a nagy helyzet, hogy modellezéssel, animációkészítéssel foglalkozok. A főnököm előléptetett, így most sokkal részletesebb modelleket kell készítenem, renderelnem és ezzel az FX-6300 és a 8GB RAM nem tud megbírkózni. Ilyenkor szó szerint meghal a gép, minden 100%-on pörög és az eredmény sem lesz emiatt túl jó. A helyzet, hogy Főnökbá' rendelkezésemre bocsájtott 650.000 forintot, új eszközökre.

Ami kell:

Egy komplett gép:

-Nagyon erős processzor, jó hűtéssel

-Legalább 16GB RAM

-4 TB hely, valamint egy SSD

-Középkategóriás videokártya ( mivel a gép egy játékot sem fog látni), olyan HD7790 körül.

-Megbízható táp

-Minőségi, jól szellőző, nem rezonáló ház

-Egy átlagos alaplap


Valamint még:

- Egy HD LED TV és egy ~24" monitor

- Ehhez HDMI kábel

- !Eredeti operációs rendszer!

- Számlát adó bolt, mert minden fillérről el kell számolnom!

- Saját zsebből még vennék hozzá 60e forint körül hangrendszert



Tudom, hogy így egy kicsit bonyolult, de nem értek annyira jól a gépekhez, ezért kéne egy kis segítség, amit nagyon megköszönnék!


2014. jan. 6. 13:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
az animáció készítéshez sem jó akármilyen vga úgy tudom . főleg ha 3 d-ről van szó erre vannak kitalálva az nvidia quadro típusú vga-i amik elég drágák .
2014. jan. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
az animálás nálam csak másodlagos, elsősorban modellezek, aztán ezekből a modellekből állítok össze egy " rajzfilmet"
2014. jan. 6. 13:14
 3/17 asdelmagad666 ***** válasza:
igen igen ez pontosan így van, hogy ezekre a dolgokra más VGA szükséges mint a játékokhoz ez azért van (szerintem) mivel ha te ilyenek készítesz akkor valószínűleg bevételt is szerválsz belőle és véletlen nehogy "kics" pénzből lehessen elindítanod a "karriered" :/ sajnos ilyen ez a mai világ
2014. jan. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

[link]


ilyen vga kell a te gépedbe 650 k-ba bőven belefér úgy gondolom a többi kompenens mellet .

2014. jan. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
szerintem túl vastag
2014. jan. 6. 13:28
 6/17 anonim ***** válasza:

[link]


nem tudom mi az eltérés a két kártya között ugyan az a típus de ez nem vastag csak hosszú. amúgy meg nem tudom mért lenne baj ha vastag a kártya ..

2014. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
az árára gondoltam :)
2014. jan. 6. 13:32
 8/17 anonim ***** válasza:
mellesleg milyen programokkal dolgozol? mert úgy valamelyest könnyebb be saccolni mikből kellenének nagyon erős hardverek és mikből kevésbé
2014. jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
jah a 650 ezer akkor azt nem csak gépre kaptad ha jól értem :S mennyi lenne ebből max a gépre?
2014. jan. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Autodesk 3D

Studio Max

Maya

Sony Vegas

Anime Studio

Ha lemondok a tvről akkor ~550e

2014. jan. 6. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!