Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Túlmelegedő laptop?

Túlmelegedő laptop?

Figyelt kérdés

Hello!


Volna egy olyan gondom, miszerint a laptopom kb 30 percenként túlmelegedik és automatán levágja magát, egyedül ha csak netezek rajta nem fordul ez elő. A legkisebb futtatott program már kinyírja kb (inventor, tera, minecraft, catia, ezektől behal 10 perc alatt).


Mit lehetne vele kezdeni hogy ne melegedjen túl? jelenleg hűtőpadon van, próbáltam már elvonulni a lakás leghidegebb szobájába, ott úgy 1 óráig bírta aztán ugyan úgy levágta magát, én meg félholtra fagytam.


Már szétszedtem egyszer, megpucoltam a ventillátort meg a réz hűtőcsövet, nem tudom mit tudnék még vele csinálni. Sajnos jelenleg nincs új gépre keretem, nyárig vhogy meg kéne csinálni...


típus: acer aspire 5740G


Előre is köszönöm a segítséget


ui.: egyszer volt szervizben, azóta melegszik ennyire (az alaplap égett le, ha jól emlékszem)



2014. jan. 7. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

Most mit vártál egy laptoptól ,ha nem életszükséglet hogy pici hordozható vackod legyen akkor adj túl rajta és az árából egymilliószor gazdaságosabb és hatékonyabb asztalit építesz.

Én 4éve minden nap 8 órát járatom az amd asztalimat és 100e ft ból raktam össze ,előtte két laptopom is volt egyik szrarabb volt mint a másik . Az nem arra való hanem üzletembereknek. Inkább vegyél valami okos cuccot ha hordozható facebukozható valamit akarsz. A laptop a múlté. Meg a hüyléké . Drága és megbízhatatlan , az vesz ilyeneket aki évente 130 akat örömmel dob ki az ablakon olyan mint a telefon.

2014. jan. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 BM-Striker ***** válasza:
58%

Ha 130-ért vesz valaki gépet, az persze hogy megbízhatatlan.


Üzleti gépek drágábbak, de sokkal jobban bírják.


Kérdezőnek:

Vidd szervizbe ezzel problémával, ha adtak garanciát.

Másik megoldás, hogy nem használod olyanra, amire eleve nem való.

2014. jan. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

asztalit fogok venni, csak még nem gyűlt rá össze a pénz. Egyébként csak most, karácsony óta szórakozik ezzel, eddig tökéletesen ment :(


köszönöm

2014. jan. 8. 00:41
 4/10 A kérdező kommentje:
ja igen, ez a gép annó 220 volt és 4 évével többet tud mint tesóm 1 éves laptopja :)
2014. jan. 8. 00:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Attyaságos úr egy isten képes voltál 220at kiadni érte ?


Erre mondom azt hogy akár az ablakon is kiszórhatod a pénzt ,a leírása alapján ez már akkor is olyan gyenge volt mint a harmat ,egy asztalihoz képest azonos árban.


És hány órát használltad ? én már 11 000 h fölött járok ,és az első telepítés ,első bios frissítés van rajta.


Én százból vettem gigabyt alaplapot ,1T vinyót , 4 giga ramot , négymagos 4x3,2 Mhz amd proct .


Később bővítettem egy vga val 25ért radeon 7700 meg vettem egy normális monitort 185 ér.


Közben a laptopmániás munkatársam évente cserélgeti a 100 rugós vackát mer hogy kiavul meg kigyengül meg persze szervíz mert meleg.És közbe engem olt hogy milyen régi gépem van ,az ő új toshibája már korszerű processzorral van ,sokkal erősebb ,elfutnak rajta a legújabb játékok. Ja mondom neki figyi nézd már meg neked mekkora a felbontásod ,meg nekem mekkora aztán térjünk vissza a kérdésre.


Hát mondom aki hülye az hülye ,költse arra a pénzét amire akarja.

2014. jan. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tehát mindenki hülye, aki nem asztalira költ... Komoly érvekkel alátámasztva....

Takarítsd ki a hűtüt, valószínű, hogy az a baj. Nem árt, ha újra is pasztáztatod a processzort.

OFF: 6 évig használtam egy IBM márkájú laptopot. Semmi gondom nem volt vele. Azért váltam meg tőle, mert a kutyám konkrétan beszakította a fejével a képernyőt.

Pár hónapja használok egy másik lapost, ami 180 körül volt, és lám.... Épp annyit tud, mint a gép amit az előző válaszoló leírt.

A felbontásról: Azt inkább a monitorod befolyásolja. Nem hinném, hogy egy orion márkájú monitoron, ahol a 800x600 a maximális teljesítmény olyan szép képet produkálna a géped. Illetve abban is biztos vagyok, hogy, ha lenne feleslegesen egy qHD TV-m, akkor arra is képes lennék tökéletes képet küldeni a laposommal.

2014. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

elvittem szervízbe, kipucolták, újrapasztázták, semmi gond nincs vele.


Kösz a válaszokat.

2014. jan. 19. 18:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Sok nyomorék PC-sre meg ne halgass,laptopot évente ismétlem évente egyszer vidd el kitakarítani és a procit is pasztázd úrja,egy új paszta képes -30 fokot is levinni róla :)

Asztali gépet is ki kell mert azok is ugyan úgy jobban melegednek.

2014. jan. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 BM-Striker ***** válasza:

A notebook is pc.


Az asztalinak és és notebook-nak is meg vannak a maga előnyei, akkor van baj ha valaki azt várja el 120000-es notebook-tól, mint egy 12000-es asztali pc-től.

2014. jan. 31. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
No igen,ebben igazad van.Sajnos sok az ilyen egyébként,aztán meg ezek szoktak jönni fórumokba hogy fú milyen szarok a laptopok stb... :D
2014. jan. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!