Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri SSD-t venni? (többi lent)

Gerinyo1 kérdése:

Megéri SSD-t venni? (többi lent)

Figyelt kérdés

SSD-t venni megéri,ha veszek egy 60GB-os SSD-t erre ráférne a windows 7 ?

Ha megvenném akor uj windows 7-et kéne vásárolnom vagy a másik winchesteremről átlehet rakni?



2014. jan. 9. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én win 7 alá min 128GB os ssd-t vennék, mert vannak egyéb programok is, amit érdemes arra tenni.

A win átrakása több lehetőségű, ezekben nem vagyok jártas, csak hallottam hogy nem mindegy, hogy dobozos, vagy oem-es.


Amit még javasolnak, hogy a hibernálást érdemes(ajánlott) kikapcsolni SSD-n.

2014. jan. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:

Megéri! Manapság semmi nem okoz olyan ugrást a géped teljesítményében, mint mikor SSD -ről fut az operációs rendszered és a szoftvereid. De ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor 120 GB -nál kisebb SSD -t nem veszel. Különben folyamatosan harcolni kell a szabad helyért. Azt is kalkuláld bele, hogy az SSD egészséges működéséhez kb. 10-15 % -át mindig szabadon kell hagyni. Mert ha nem így teszel az befolyásolhatja az élettartamát.

Operációs rendszert természetesen nem kell újat venned. A jelenlegit is átklónozhatod rá, de újra is telepítheted az eredeti licenc kódoddal.

2014. jan. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is nemrég vettem egy 120 gigás SSD-t, egyszerűen újratettem a Windowst, a régi rendszerlemezt meg formatáltam. Olyan gyorsa a Windows 7 bootolása SSD-ről, hogy leesett az állam, mikor először bejött az újratelepített Win. Mindenképpen érdemes venni egyet.
2014. jan. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
érdemes, bár szerintem 60 giga kevés. ssd-nek az a jó ha minél több a szabad hely rajta, több az élettartam. inkább 120 gigásat vegyél, jobban megéri.
2014. jan. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

csak megnyugtatásként nekem a 60GB-os így néz ki

Kapacítás: 55,8GB

Foglalt: 19,7GB

Szabad: 36.1GB

Win7 64bit (4GB ram), SP1, minden frissítés + egyéb programok

A másik gépemben egy 250GB-os van mert oda az kell (munka), de a 60GB-os sem használhatatlan.

Viszont az ára a 120GB-osnak a legjobb, azért ajánlja mindenki :) (Samsung)

2014. jan. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!