Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyet processzort vegyek?

Milyet processzort vegyek?

Figyelt kérdés

Most kívánok venni a gépemhez 8gb ramot, aztán majd kicsit később procit csak nem tudom milyet.

Jelenlegi gépem:

Amd Athlon II x2 270, Nvidia GTX 650, 2Gb Ram, AsRock N68-VS3


2014. jan. 9. 16:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és most egy kis 300Wos táp van benne de azt is szeretnék venni mit ajánlotok?
2014. jan. 9. 16:41
 2/11 anonim ***** válasza:
Cserélj alaplapot is, ha van rá 15-d. Mostanra olcsó lett az LGA1150 alja, és árukhoz képest hihetetlen jó kis lapok. Bele procinak az új legkisebb i3-ast, ( [link] ) és be vagy biztosítva egy darabig proci szempontjából, meg fejleszthetőség terén is, a lap miatt. És zseniálisan alacsony fogyasztású lett az új i3, szal tápot se kell majd cserélned.
2014. jan. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Vagy építhetsz FM2+ foglalatra is. Olcsón kijössz azzal is. Lap 15k, Athlon X4 750K 19k.

Mi a tápod pontos típusa?

Ha cserés, akkor bőven elég lesz egy Corsair CX430W táp.

2014. jan. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tök feleslegesen építkezne fm2+-ra, ha már van egy tök jó videokártyája.


Magyarázat: az AMD-s prociknak igen jóféle prociba tokozott "videokártyájuk" van, de processzorként az intel körbepofozza azokat. Szóval ha van már videokártyád, és a 650 GTX csöppet sem rossz, inkább intelt ajánlanék, egyelőre i3-at, aztán 1-2 év múlva meg megveszed a legbrutálisabb i7-et, ami addigra olcsó lesz, és még további 1-2 évig elvagy vele.

2014. jan. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A 750K-ba nincs integrált VGA.
2014. jan. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jogos, nem olvastam, csak az fm2+-ig a hsz-t. Bocsi.

Mindenesetre amit írtam, az helytálló szerintem. Én inkább intel-es irányba fejlesztenék, még ha drágább is egy kicsit, elsősorban a jövőre gondolva.

2014. jan. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem gond, nekem mindegy melyiket választja a kérdező, jól jár mindkettővel:) Csak vázoltam neki még egy lehetőséget, ha maradna az AMD-nél és fontos, hogy olcsóbban kijöjjön:)
2014. jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, egy 10k-t spórolna, ha azt választja, amit írtál.


Úgy alapvetően nem egy bonyolult dolog a hardvervásárlás, de azt azért nagyon sajnálom, hogy nem látunk a jövőbe :D

2014. jan. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jaa, úgy könnyebb lenne minden:D
2014. jan. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

ATX-300GTF pontosan.

Annyira nem értek ezekhez szóval milyen alaplapot is javasolsz pontosan? :D

Procit meg tápot majd a nyári melóm után fogok venni szóval még arrébb vannak. :D

2014. jan. 9. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!