Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha csak 1 internet kábel van,...

Kiss-Kárpáty Ildikó kérdése:

Ha csak 1 internet kábel van, de 3 gépet szeretnénk rákötni, akkor milyen eszközt kell vásárolni?

Figyelt kérdés

Az irodában csak 1 hálózati kábel van (UTP), de 3 gépen is szeretnének net elérést, akkor hub, switch vagy router kell?

Kb mennyibe kerül?



2014. jan. 10. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Amennyiben minden gép ott van az irodában, akkor elég egy sima router. Nem szükséges, hogy Wifis legyen.

Egy alap típus kb 3-4 ezer Ft.

2014. jan. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
érdekes, nekem azt mondták egy üzletben hogy switch kell
2014. jan. 10. 15:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze ez úgy értendő, hogy az irodában lévő összes gép vezetéken kapná a net-et. Ha azok a gépek valamelyike laptop, akkor a Wifis router is szóba jöhet, 5-6 ezerért.
2014. jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én Routert vennék, és igényektől függően 7-13ezer között már szerintem elfogadhatót lehet venni.

Túl olcsót nem érdemes ha tényleg 3 gépere szeretnéd szétosztani a netet.

Persze az is drágítja ha vezeték nélküli kapcsolatot is igényelnél-e. Érdemes meggondolni és ilyet venni. Később cserélni a routert többe kerül mint ha az elején vennél egy normálisabbat.


Ezeket ajánlanám, mind kettő vezetékes és vezeték nélküli internetre használható. Az utóbbit használom évek óta és a mai napig tökéletesen működik.


[link]

[link]

2014. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ma, amikor majd mindenkinek okos telefonja van, jobb egy wifis router.Nem is drágább egy alap készülék.
2014. jan. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit itt ajánlanak routereket, azok mind integrált forgalomirányítók, tartalmaznak switchet is.

G.

2014. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És az ilyen routereken ha nem használjuk le lehet kapcsolni a wifit, hogy ne terhelje elektroszmoggal a környezetet?
2014. jan. 11. 13:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, de akkor már inkább a mikrót, a mobilod, a mobiladótornyot meg a műholdakat kapcsold ki! :)

G.

2014. jan. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 P.O.C. ***** válasza:

"érdekes, nekem azt mondták egy üzletben hogy switch kell"


Egy sima switch -el akkor úszod meg, ha már eleve valami routeren keresztül kapjátok a netet, vagy a szolgáltató modeme router is egyben.

Vezetékes routereket ne vegyél, mert mind elavult vackok. Nem fejlesztik már őket a hálózati eszközöket gyártó cégek, mert nincs rájuk igény. Nyilván ipari teljesítményű routerek még mindig vannak, de azoknak az árcéduláját is meg lehet nézni.


"És az ilyen routereken ha nem használjuk le lehet kapcsolni a wifit, hogy ne terhelje elektroszmoggal a környezetet?"


Mindegyiknél kilehet, vagy webes felületen keresztül vagy külön kis kapcsolóval. A Wi-Fi káros hatásairól sok városi legenda terjed, mint ahogy a Coca kóláról meg a margarinról, de mégse patkoltak még el tőle az emberek.

Szerintem a best buy most a TP-Link TL-WDR3600. Erőss hardver, gigabites vezetékes hálózat, 2,4 és 5 Ghz -es Wi-Fi, 2 db USB csatlakozó (nyomtató szervernek, hálózati tárolónak), Wi-Fi on/off kapcsoló. Tudásához képest az ára nagyon baráti (kb 15 eft).

2014. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!