Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem kapcsol be a gép?

Miért nem kapcsol be a gép?

Figyelt kérdés

Ma amikor be akartam kapcsolni a gépet akkor a következő üzenet fogadott: Reboot and Selected proper Boot device on insert Boot media...

Sajnos csökkentett módban nem tudom elindítani mert még mielőtt felkinálná már ez az üzenet fogad. Megnéztem a BIOS-ban és szerintem nem látta a HDD-t. Szétkaptam a gépet, hogy ki be dugjam a kábeleket hátha attól megjavul de csak érdekesebbé vált a helyzet ugyanis nem indult el a gép.

Szerintetek mi lehet a problémára a megoldás?



2014. jan. 11. 16:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Valószinűleg a hdd kábele sérülhetett meg, azért nem érzékelte a bios. Ez a hibaüzenet azt jelenti magyarul, hogy a gép nem talál olyan eszközt (hdd/ssd, pendrive stb.) amin a boot szektorból elkezdhetné az oprendszer betöltését. A gép szétszerelése kellő tudás nélkül hülyeség és általában csak baj szokott következni belőle. Szerintem vidd el szervizbe, vagy kérj meg valakit, szerelje össze a gépet neked újra. És a kábelcsere sem ártana, ne feledd.
2014. jan. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!