Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » - a napokban vettem egy...

- a napokban vettem egy tp-link wr340GD típusú routert. A beállítási kézikönyvben láttam egy olyan bejegyzést: "a csatornát állítsa 6-osra " kérdésem hogy mi az a 6-os csatorna, és miért van még belőle több is? (1-es,2-es, stb. )

Figyelt kérdés
- gondolom a router olcsósága miatt a hálózaton történő másolás 2600kbyte/sec körül van. Avagy 2-3Mb/sec. Ezt nem lehetne valahogy meggyorsítani? A notiban ez van: Intel (R) PRO/Wireless 3945ABG Network Connection ; míg az asztali gépben egy sima hálókari 10/100-as. mondjuk ezt nem nagyon szoktam használni, csak 2 gép között 11Mb/sec körül szokott lenni
2009. dec. 1. 15:56
 1/1 anonim ***** válasza:
A wlan beállításnál van gondolom. A vezeték nélküli hálózat különböző frekvenciákat használ azért van több csatorna (több frekvencia) hogy tudjál válogatni, és hogy esetleg a szomszéd wlan-ja ne zavarja vagy lassítsa a tiedet és te az övét.
2009. dec. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!