Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kombinált jack átalakító?

Kombinált jack átalakító?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vettem egy új ASUS laptopot, és a normál 2 jack dugó helyett (hangszóró+mikrofon) csak 1 kombinált van. Átalakítót keresnék hozzá, mivel nekem normál 2 dugós fejhallgatóm van, és ha bedugom a mikrofonom, annak ellenére, hogy kombinált, mégse működik. Viszont ilyen néven nem találtam átalakítót, hogy "átalakító", csak olyat, hogy 1xApa - 2xAnya... itt a link:

[link]


Ez az? Vagy hol tudnék ilyet venni? Media Markt esetleg? Auchanban már voltam, nekik nem volt.


Köszönöm a választ előre is!



2014. jan. 13. 20:02
 1/7 A kérdező kommentje:
*nem a mikrofon kombinált, hanem a gép jack dugója... elvileg akkor mikrofont ÉS hangszórót is kéne működtessen, nem?
2014. jan. 13. 20:03
 2/7 anonim ***** válasza:
Amit linkeltél jó neked.
2014. jan. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bamboochatheone ***** válasza:
Ebből rendelj vagy kettőt úgyis ingyenes a szállítás most.:)
2014. jan. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, találtam ugyanennyiért lakóhelyemhez közel :)
2014. jan. 14. 16:02
 5/7 Rambler válasza:

Köszönöm a kérdést! Hasonló problémával találkoztam én is. Idáig pont fordított változatot találtam a Conradban. Úgy látom, Extreme D-ban ilyen nem árusítanak. Ha valakit érdekli: [link]

Media Marktban ilyeneket sajnos nem lehet kapni, annak ellenére, hogy a náluk kapható mikrofonos fülhallgatók 95% két dugasszal rendelkezik. Nem csoda. Éljen a fogyasztói társadalom!

Esetleg megmondanád, hogy vált be az átalakító?

Üdv mindenkinek!

2015. jan. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Üdv!


Nos igazából egyáltalán nem vált be. Először azt hittem, hogy rossz a laptopom jack dugója és visszavittem a garisokhoz, akik 3 hét alatt annyit voltak vele képesek foglalkozni, hogy levették a polcról (ráadásul 2 hét volt a határidő!) és megállapították, hogy működik, állítólag tesztelték is... próbáltam számos kombinált fülessel, telefonhoz valókkal egyáltalán nem működött. Sokáig bosszús is voltam emiatt.


Végül aztán úgy döntöttem, hogy veszek egy normális Asus headsetet, ami gyárilag kombinált, és reménykedtem, hogy ha mással nem, legalább ezzel működni fog. És működött! Nem is értem az előző fülesekkel mi volt a baj, igazából azóta nem használtam/próbáltam az átalakítót (és nem is nagyon van rá lehetőségem, mert nincs hagyományos fejhallgatóm), de szerintem azzal semmi baj nem volt. Végül amúgy egy helyi számítástechnikai szaküzletben vettem meg (Bovito, akik amúgy minden más téren beváltak és máig is náluk veszek bármilyen számítógép alkatrészt).


TL;DR vagy az elosztóval, vagy a füleseimmel de problémák voltak, az biztos. Kétlem, hogy az elosztó hibás lett volna, szerintem csak

2015. jan. 10. 13:03
 7/7 A kérdező kommentje:
...csak a gépem nem támogatta valamelyiket.
2015. jan. 10. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!