Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan értsek úgy a számítógép...

Hogyan értsek úgy a számítógép hardverekhez, hogy nincs pénzem közelről megnézni, kipróbálni őket?

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem sincsen sok pénzem, amim van abból építem a tudásomat, meg elvégeztem egy számítógép szerelői tanfolyamot ( ingyenes volt ) még egyetem előtt.
2014. jan. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hát úgy sajnos sehogy... Viszont egyáltalán nem kell a legdrágább hardverekhez hozzáférned ahhoz, hogy nagyon jól érts a számítástechikához. Egy olcsó gépen is lehet programozni, meg lehet ismerni azt, hogy hogyan működik. Manapság ehhez szinte mindenki hozzáfér például az iskolában.
2014. jan. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
fórumok,tesztek
2014. jan. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Olvass sok tesztet és fórumot. Ajánlom a prohardver.hu oldalt, ott megannyi leírás, cikk és beszámoló van rengeteg hardverről. Egyébként, ha itt gyk-n nézegeted a kérdéseket, sokat tanulhatsz a helyes válaszokból is..
2014. jan. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztos van 2000 ft-od. Na ebből veszel neten (vatera, jófogás, apród) egy p2-es (ős)gépet, azt szerelgeted, vizsgálgatod és megtanulod, mi micsoda az alaplapon, nézegeted a BIOS-át.
2014. jan. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Olvass sokat a témában!:)
2014. jan. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 P.O.C. ***** válasza:

Szerintem se kell sok pénz. Az elméletet meg tudod tanulni a neten, sőt az alaplapi kézikönyvek is nagyon hasznosak. A youtube -on számtalan videót lehet találni a szerelésről, azt még én is a mái napig előveszem laptop szerelésnél. Mert az tényleg nem olyan mint az asztali gép, minden típus máshogy "nyílik".


A szerelés gyakorlati részét, hogy egyáltalán hozzá merj nyúlni, valóban csak élesben tudod megtanulni. Én a múltkor a bolhapiacról 8 ezerért válogattam P4 -es össze egy gépet, majd 12 -ért eladtam. :) Nem kell tehát nagy értékű cucc. P3 -as vagy AMD K6 -os konfigokat gombokért tudsz venni, ami szintén jó gyakorlásra. Szétszedheted, összerakhatod többször hogy tanulj.

Új alkatrészeken tényleg nem szabad kezdőknek gyakorolni. Volt itt több ilyen ezen a oldalon, aki hogy megmutassa milyen HERO szaktudás nélkül esett neki a gépösszeszerelésnek. Még a processzor lábait is elhajlította, a fatális hülyeségét meg arra kente, hogy a gyári AMD hűtő biztos nem kompatibilis az alaplapjával. :D

2014. jan. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!