Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a konfiguráció milyen...

Tosiro45 kérdése:

Ez a konfiguráció milyen beállításokkal lenne képen futtatni a most 2014-ben megjelenő játékokat, és a Battlefield 4-et full HD-ban?

Figyelt kérdés

Intel Core I5 4670K

Asrock Z87 PRO3

2x4GB ddr3 Kingston RAM az az 8GB

SSD 120GB SATA3 Kingston HyperX

HD 7770 1GB ddr5 1GB


(Kérdésre a választ légyszíves.)



#Battlefield 4 #Konfiguráció mire képes 2014-ben
2014. jan. 15. 17:16
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért nem akarsz nVidiat venni.
2014. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 BM-Striker ***** válasza:

Pont azért, amiért valaki nem akar AMD-t.


Egyébként az egyedüli Nv kártyák, ami kedvezően vannak árazva, az a GTX770, es a GTX650ti.


A GTX780-t főleg a R9 290 hiánya teszi piacképessé.

2014. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Na,akkor valaki leírná légyszíves amit az előbb kérdeztem ?
2014. jan. 15. 19:23
 24/27 A kérdező kommentje:
137.000-rem van rá.
2014. jan. 15. 19:28
 25/27 BM-Striker ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

Ennyivel.


Cooler Master-ből meg csak akkor vegyél 600w-os-at ha az G600.

2014. jan. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de a konkrét kérdésre lennék kíváncsi,azaz a játékok,és maga a számítógép mivel lenne erősebb,gyorsabb mint amilyen most ? Bocsánat,hogy butaságokat kérdezek már sokatszorra,de biztos akarok lenni benne,hogy jót vásárolok.
2014. jan. 15. 19:38
 27/27 outtatime válasza:

Ilyen kérdésre mit vársz?

Valami autista nagymester fejben összedobja neked a 3dmark pontjait a különböző konfigvariációkhoz?


Ha jobb a tápegység, akkor több fogyasztó mehet a gépbe, mivel a valós teljesítménye közelebb áll a névlegeshez.

Ha jobb a videókártya, akkor több számítást megcsinál egységnyi idő alatt, szebb lesz a grafika.

Ha gyorsabb a proci, ugyanaz mint a videókártyánál, csak nem a grafikai számításokban, hanem az összes többiben.


Tudom, hogy ez így általános és óvodás szint, de nem értem milyen skálán, milyen dimenzióval várod a választ.


Első körben a tápegységet cseréld le, mert ha nincs elég delej a gép elkezdi leállítgatni a bepakolt holmik egy részét, ha nagyon számításigényes feladatot kap (pl. játék), akkor meg-megtorpan, vagy újraindul, esetleg leáll, szerintem tehát ez a legfontosabb (és esetedben a legolcsóbb). Aztán lehet gondolkodni a többin, és egy kis utánajárással (a neten) kifoghatsz egy-egy akciót, vagy kuponos-megoldást, vagy hasonló dolgot, amivel 2-5-10 ezreket is spórolhatsz egy-egy alkatrész árán, így a következő beszerzésed akár egy kicsit jobb lehet a tervezettnél. És igen, ha egyesével cserélgeted az összetevőket, akkor minden indításnál érezni fogod, hogy javult a rendszer gyorsaságban és nőtt a fogyasztása is :)

Ráadásul ott van a drukk, amikor az ember megpróbál levadászni a neten egy-egy alkatrészt a bolti árnál akár csak 200 Ft-tal olcsóbban (akár jóval olcsóbban is), ami hozzátartozik a saját konfig szépségéhez.


De így, hogy mennyivel lesz gyorsabb a rendszerem? Na erre mit lehet mondani. Bios van, vagy UEFI? Értesz-e hozzá, be tudod-e állítani a neked legmegfelelőbbre, Tudod-e a memóriáid időzítéseit változtatni és tudod-e hogyan kell és miért? Megvan-e, mi az a megszakításkérelem, és hozzá mersz-e piszkálni, ha tudod?

Egyáltalán frissen tartod-e a drivereket a gépen (gondolom windowst futtatsz), milyen antivirust, tűzfalat használsz? Használsz-e ilyneket? Nincs- e vírus/malware/rootkit/egyéb nemkívánt holmi a gépeden, ami elkerülte a figyelmedet? És millió más dolgon is múlik a rendszer sebessége.

Nem lehet egyértelmű választ adni, a mennyivel lesz gyorsabb kérdésre, főleg ha azt sem tudjuk mihez képest. A vasak jók, ha lecseréled őket még jobbak lesznek, ha mindent karbantartasz és beállítasz, akkor még jobbak.

Láttam már gigabrutál konfigot döcögni vírus miatt, és Bios miatt is, majdnem olyat mint a Tied kifagyogatni, mert a tulaj egy memtestet nem futtatott volna, ellenben delta toolbar, meg babylon toolbar, meg bing toolbar meg ask toolbar volt az összes böngészőjében.


Magyarul tartsd karban a rendszert szoftveresen is, és a hardveres javulás még szembeötlőbb lesz.

2014. febr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!