Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma, alaplaphiba?

Mi lehet a probléma, alaplaphiba?

Figyelt kérdés

Az lenne a probléma hogy ha bekapcsolom a gépet a ventilátor felpörög 5 másodperc után leáll majd újra elindul és utána nincs semmi probléma. Az lenne a gond, hogy RAM nélkül próbáltam vagy a lap hibás? Mert sípolni sípolt hármat!


Processzor: intel i5 4570s

Alaplap: Asrock b85m pro4

Táp: FSP Hexa 500w



2014. jan. 18. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
2014. jan. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A számítógép elindulásához 5 alap dolognak kell benne lennie a gépedben:

Táp, alaplap, proci, memória és valamilyen videokártya

Memória hiányában nem fog elindulni.

2014. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ram nélkül próbáltam indítaniés 3 hosszút sipolt így!


De az ujraindulásra lennék kíváncsi, mivel bekapcs felpörög majd 5 mp elteltével leáll és újra indul utána megy!

2014. jan. 18. 20:23
 4/6 A kérdező kommentje:
A proci IGP-ét használom mivel még nincs karim!
2014. jan. 18. 20:23
 5/6 anonim ***** válasza:

"A proci IGP-ét használom mivel még nincs karim!"


Ez eddig oké, de mivel nincs a gépben memória, nem is fog elindulni a számítógép. Az egy dolog, hogy a lap és a ventilátorok kapnak áramot a tápból és pörögnek. Maga a gép nem működik, nem működhet míg nincs beletéve memória.

De minek játszogatsz vele, minek kapcsolgatod ki-be míg hiányzik egy fontos részegység?

2014. jan. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak kipróbáltam működik-e a lap, mivel használtan vettem, de elindul 5 mp múlva leáll és ujra indul akkor a ram miatt csinálná!
2014. jan. 18. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!