Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Előfordulhat, hogy pár év...

Előfordulhat, hogy pár év után írhatatlanná válnak az üres optikai lemezek?

Figyelt kérdés

Nemrégiben ki akartam írni pár DVD-t és egy boot CD-t is, és elővettem hozzá már évek óta a háztartásban lévő üres lemezeket. De több író sem tudott rájuk írni, vagy ha igen, csak az a meghajtó tudta őket olvasni, amelyik írta is.


A lemezek már megvannak talán 7-8 éve is, de a bolti műanyaghengereikben voltak, napfény csak annyira érhette őket, mint amennyire egy átlagos dísztárgyat a polcainkon a nem déli fekvésű lakásunkban (tehát nem igazán). Ettől függetlenül tönkremehettek a lemezek maguktól csak amiaqtt, hogy ennyi ideje állnak?



2014. jan. 19. 22:15
 1/4 Gugu Gabor ***** válasza:
Sajnos igen, nem reklámozzák a gyártók de a lemezek idővel tönkre mennek.
2014. jan. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy az írott lemezek élettartama nagyon változó, és elég érzékenyek minden környezeti hülyeségre, de hogy az egyhelyben álló, háborítatlan, fényt gyakorlatilag alig kapó üres lemezekre nem tudok írni pár év után, az meglepett.
2014. jan. 19. 23:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezért írok ki mindent félévente újra. sajnos ilyen.

ezért csak 150ft egy (jónak számító) dvd is.

bezzeg a 20 éves VHS-en jó a kép :D

2014. jan. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 coopper ***** válasza:

Szia.


[link]


Idézem :


"Az írható CD-ken az információt a polikarbonát hordozó alatt elhelyezkedő nagyon vékony, filmszerű szerves festékrétegbe égetik be. Erre a célra infravörös (780 nm-es) lézerdiódákat alkalmaznak. Ezek fényét fókuszálva a festékrétegben maradandó, kis tűszerű kráterek (pitek), elváltozások keletkeznek."


Tehát amire irsz az elvileg szerves festékréteg, aminek elvileg van természetes bomlása is, még akkor is ha nem éri fény.


A másik dolog, valahol olvastam, hogy nem "kráterek" keletkezne, (elvileg ez egy összepréselt dolognál nem is nagyon működhet) hanem csak "megbarnitja" az iráskor az iró a szerves festékréteget, igy onnan nem verődik vissza a fény, igy szimulálva a "pit"-eket és "land"-okat.


Nos gondolom ez a "barnulás" természetes uton is bekövetkezik (a természetes bomlás miatt) egy idő után egy ilyen szerves festékrétegnél.


Üdv.

2014. jan. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!