Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU foglalat, hogy is van ez?

CPU foglalat, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok ismét!

Van egy ilyen múzeumba való alaplapom, ASUS P5VD2-MX, és a lényeg az lenne, hogy az egyik haveromnak van ehhez az ) pár alkatrésze, RAM és CPU. Alaplaphoz ( LGA775 foglalat )! A kérdésem, lényege pedig az lenen, hogy azt mondta nekem, nem fog működni a dolog mert a CPU dobozán csak az van feltüntetve, hogy socket : 775! Szóval. Az enyém LGA775 a dobozon viszont csak 775 van feltüntetve, emiatt egyáltalán nem is passzol az alaplapomba? Vagy simán menne, ez így szokás az INTEl-nél? :D Bocsi, a nagyon egyértelmű és hülye kérdésért. (nem értek hozzá :DD ) Válaszotokat előre is köszönöm!



2014. jan. 20. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Felírod a processzor típusát és összehasonlítod a gyártó processzortámogatási listájával. Ott szerepelnek a támogatott processzorok és hogy melyik BIOS verziótól támogatottak.
2014. jan. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2014. jan. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az LGA 775 a socket 775 és a simán leírt 775 egy és ugyan az a processzor típus. Alapjáraton magyarra lefordítva a socket szót annyit jelent, hogy foglalat szóval, ha én azt írom le neked, hogy socket LGA 775 akkor egy és ugyan arról a prociról dumálok, mint, ha valaki azt mondaná, hogy LGA 775 vagy simán 775. Ha nem tévedek, akkor a 775-ös szám a processzoron lévő kis tűk számát jelöli. Ha ez a szám eltér pl.: LGA 2011, akkor az az életbe, bele nem fog menni a 775-ös lapba és ugyan ez fordítva. De az előttem íronak igaza van, hogy meg kellene nézni a a proci támogatási listáját, mert hiába 775-ös egy adott lap és processzor, belemenni belemegy a foglalatába, de nem biztos, hogy tudja kezelni.
2014. jan. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3. vagyok


+ még a Bios verziót is meg kellene lesni, úgy, ahogy az előttem kommenteló is leírta.

2014. jan. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!