Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3D Monitor - 3D videokártya?

3D Monitor - 3D videokártya?

Figyelt kérdés

Igaz 3D-s monitorhoz 3D-s videokártya kell?

Ezt írja a videokártyám: "Support NVIDIA 3D Vision Surround and SLI technologies"

Szóval támogatott?

Gigabyte GTX660 videokártyám van.

Ez azt jelenti, hogy bármilyen 3D-s monitort vehetek vagy vannak itt is valami szabályok, hogy ez csak ezzel kompatibilis?



2014. jan. 21. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vehetsz 3d monitort, de egy 660-nal nem fog menni 3d-ben semmi.
2014. jan. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem LG 23" 3D-s monitorom van, a videókártyám HD7850 1GB. A filmek mennek szépen, játékkal még nem próbálkoztam. De a véleményeket olvasva, a monitoromon a játékok csak 24 HZ-en működne és az élvezhetetlenné tenné az egészet. De amúgy sincs sok 3D-t támogató játék...
2014. jan. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy sincs sok 3D-t támogató játék...


Valóban nincs erre van a TriDef 3D driver ami a játékok nagy részét képes újraalkotni 3D-ben egy kis DirectX-es átdolgozással. 2 hátránya van. az egyik hogy jóval hardverigényesebb a másik hogy sok árnyalót nem képes megfelelően földolgozni ez nagyon zavaró tud lenni mondjuk egy 100%-os mélyséű beállításnál egy 2D objektum ugyanis ez kilóg a 3D textúrákból. Sok játéknál tapasztalható jelenség ez. mondjuk az Arma II--nél az árnyékokat nem képes megjeleníteni mert ugyebár ezért egy külön eljárás felel. Aztán a Skyrimben is tapasztalható zavaró jelenség (bár ez még a jobbik eset) a tükröződő víz effektus. amiben a víz csillogása nem képes megfelelő térmélységben megjelenni ezért kiválik a távolban látható objektumból.


Képes 60HZ-ban 3D-re de csak HD felbontáson. Full HD-nál korlátozódik 24HZ-re.

A kérdésre válaszolva az az igazság hogy az aktív 3D monitorok nagyon drágák mivel itt magasab képfrissítésű készülékről beszélünk ez legalább 200HZ kell legyen tehát csak passzív jöhet szóba az LG-nél kapható ilyen megoldás D2343P vagy D2743P. a föntebb lleírt 24HZ erre a típusra jellemző valamint a felbontás rovására megy. ezt 60HZ frissítéssel csak half SBS, vagy half OU formátumban oldható meg maximális felbontás mellett pl a Crysis 2 is támogatja a half SBS technológiát.

2014. jan. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3 Tökéletes válasz :)
2014. jan. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jujj, most vettem 210.000 Ft-ért ezt a gépet és nem nagyon bírná a 3D-t? Akkor milyen gép kell ide? (költői kérdés) :D

Nekem simán elég egy passzív.

Szóval hiába vennék 3D-s monitort élvezhetetlen lenne?

Bocsi, hogy sokat kérdezek, de nem értek ehez.

2014. jan. 21. 18:34
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám. Néhány FPS-t vesztessz a játékból.

Én a Skyrimmel szoktam játszani 3D-ben elég jól működik TriDef 3D-ben. de Xbox 360-on a HALO CE Annivesary is támogatja 1280x720 felbontáson. de mondjuk ottvannak a HD3D támogatású játékok mint pl a tomb raider. ez vagy 1280x720-on megy 60HZ-n vagy 1920x1080-on 24HZ-n az alacsony képfrissítés nagyon zavaró tud lenni így ezzt inkább kihagyom. az a véleményem erről a 3D megoldásról hogy még nagyon gyerekcipőben jár. az olcsóbb megjelenítők mint amit én is használok nem igazán játékra való. filmezni lehet rajta nah jó játszani is de nem az igazi minden esetre tudom ajánlan a D2343P monitort mert mint monitor is kiváló nem igazán drágább mint a többi 23"-os IPS LED monitor tehát még ha a 3D-t ki sem fogod használni akkor is ajánlom mert jó és szép képe van igazság szerint valószínűleg akkor lesz valóban élvezhető a 3D technológia ha megjelenik az Oculus Rift és akkor semmi szügség nem lesz a hatalmas 3D TV-kre mert csak fölteszed a VR sisakot és akár szét is nézhetsz a játékban. olvass kicsit utánna az Oculus Rift-nek én tuti veszek egyet és akkor nem lessz többé gond a 24HZ-s frissítéssel vagy a képátlóval

2014. jan. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ha van egy ehhez hasonló kártyád és hasonló hozzá illő szemüveget adtak hozzá, ahhoz nem kell 3D monitor, csak 120hz-en működni képes hagyományos legyen. A régebbi képcsövesek ezt tudták biztosítani. A modern LCD képernyőkből viszont főleg a drágábbak alkalmasak rá.


[link]

Itt nézd meg, hogy mi kell legyen a készletben, hogy működni tudjon.


Egyébként amihez gyárilag nem adtak aktív 3D szemüveget és megfelelő 3D telepítő lemezt és nincs a kártyán csatlakozó a szemüvegnek vagy optikai szinkron csatlakozó vagy kimenet, az nincs felkészítve 3D-re, legfeljebb csak hasonló hozzá.

2014. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ezeket a képeket nézd át, nagyjából ilyen kiegészítők kellenek hozzá, hogy csatlakoztatható legyen a működéshez.

2014. jan. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem volt 3d kártyám és jól működött még ezelőtt kb 20 évvel. Az csak a Windows 95-98-as rendszer alatt működött a régi 14"-os monitorral. Annál legfeljebb 85Hz-et tudtam csak beállítani de ott még 50-60Hz környékéről indulva működött. Az sajnos az újabb rendszerekkel már nem volt kompatibilis. Viszont a Doom, Hexe, NFS és hasonló játékok nagyon jó együtt működtek vele.
2014. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát ilyeneket nem adtak hozzá. :(

Ezért most az Oculus Rift-en gondolkodok.

De ez csak egy ember számára élvezhető, a körülötte lévők csak rendesen látnák. :(

2014. jan. 22. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!