Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy 23 colos monitort...

Ha egy 23 colos monitort veszek Full HD filmek nézésére (is), akkor az nagyjából egyenértékű azzal, mint ha egy 46 colos Full HD TV-t vennék?

Figyelt kérdés
LED készülékekről lenne szó. Mivel olvastam, hogy a pixelek távolsága/mérete (nem emlékszem pontosan) a monitornál(, amit általában közelről néznek) majdnem fele akkora, mint a TV készülékeknél(, amit általában távolról néznek).

2014. jan. 21. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem. Sokkal élvezetesebb filmet nézni egy plazma TV-n, mint egy monitoron.


Főleg ha a TV egy Panasonic plazma :))

2014. jan. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hasonló lehet az élmény, ha a monitort a méreteihez arányosan közelebbről nézed. Viszont a 46 colos tévét lehet kanapéból hátradőlve és többen is nézni (vagy ágyból), míg egy 23"-os monitor esetén nem mész tőle távolabb 1,5 méternél. Amúgy nekem is egy 23"-os IPS monitorom van és nekem elegendő a mérete, nagyon szép képe van, de nem családi mozizásra való.
2014. jan. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Igen, a plazma sok dologban felülmúlja az LCD-t, így árban is, szóval ez nekem még egy hosszú ideig elérhetetlen.


Második válaszoló: Köszönöm a választ, én is úgy gondoltam, hogy közelebbről kell nézni a monitort, csak megerősítést vártam olyantól, akinek van tapasztalata benne. Így belegondolva tényleg nem alkalmas több embernek filmnézésre (még ketten lehet nézni rendesen) és nem is olyan kényelmes, de nincs olyan sok Full HD filmem, hogy ezek miatt megérje sokkal drágábban venni egy nagyobb TV-t. Maradok a monitornál.

2014. jan. 21. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!