Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videó kártya kérdés: melyik a...

Videó kártya kérdés: melyik a jobb? (További információ elérhető͵ ha rám kattintasz :D)

Figyelt kérdés

Sajnos a jelenlegi videokártyám tönkrement.

Hamarosan vennék egy ujat͵ de fogalmam sincs milyet!


A videokártyát 3D játékok akadásmentes futtatására szeretném használni medium illetve high settings-en. (pl.: GTA IV full-on vagy bf3 medium-on)


Maximum 30 000 ft értékben vennék videokártyát. Találtam is pár viszonylag jónak tűnő darabot͵ de felmerült egy kérdés:


Van egy "GIGABYTE GF GT630 2GB DDR3 RAM͵ 128-bit͵ graphical chip speed: 810 mhz͵ memory speed: 1600 mhz)"

és egy "Saphire Radeon HD 7770 1GB DDR4 RAM͵ 128-bit͵ graphical chip speed: 1100 mhz͵ memory speed: 5200 mhz".


Na most a kérdés az͵ melyik éri meg jobban.

Ugye a GT-630 2 GB ram-mal rendelkezik͵ viszont mindkét sebességre utaló értéke jóval alacsonyabb a másiknál.


Ezzel szemben az AMD Radeon 7770-nek csak 1 GB ram-ja van͵ de sebességre utaló értékei sokkal nagyobbak.


Például a GTA IV full grafikán (minden max-on van) melyik videokártyán futna jobban͵ akadásmentesebben?


Lehet͵ hogy hülye kérdés de melyik változat a jobb:

nagy órajel sebességek (pl.: graphical chip speed͵ memory speed) és alacsony ram (1gb min)

VAGY

kis órajel sebességek és nagy ram mennyiség (2gb vagy több)?


(Bocs͵ nem nagyon konyítok ehhez amint látszik)


Légyszives mellőzzétek az olyan kommenteket͵ hogy "mindkét vid. kártya szar". Tudom͵ hogy nem a legjobbak de most per pillanat erre futja.


A gépem tulajdonságai: (talán hasznos ha leírom; 8 éves a gép amúgy)

CPU: Core 2 Duo 2͵4 ghz

RAM: 4x1GB PC5200 667 mhz ram-ok

(Jelenlegi tönkrement videokártya tipusa:

MSI nVidia GeForce NX8400GS GDDR2 512MB ram 64-bit͵ 670 mhz graphical chip speed͵ 880 mhz memory speed)

Ezt csak azért írtam le͵ hogy érzékeltessem hogy a fent említett két videokártya fényévekkel jobb)


Megemlíteném͵ hogy overclock-olni nem akarok.



Előre is köszönöm a válaszokat.


2014. jan. 22. 16:07
 1/3 Granitis ***** válasza:
az hogy mennyi a ram a VGA ban az mamár csak parasztvakítás ugyanis vegyük a GTX760 at amiből van a 2 és a 4gb os és összesen 8 FPS külömbség van köztük ja meg 20000FT de visszatérve a kérdésre én az AMD re szavaznék de ha lehet akkor gyűjts egy picit a 7790 re mert sokkal jobb mint a 7770
2014. jan. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2014. jan. 23. 00:24
 3/3 anonim ***** válasza:
hiába venned 2 gb rammal a gt 630 at úgy se tudná kihasználni a ddr3 sebesség miatt ezért szerintem AMD, de amúgy most ki jött az amd-nek egy új kártyája [link] én ezt ajánlanám
2014. jan. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!