Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi áramot fogyasztana ez...

Mennyi áramot fogyasztana ez a 3 gép? És az hány Ft havonta kb?

Figyelt kérdés

Most fogom összerakni a gépeket, és szeretném tudni, hogy kb mennyi áramot fognak fogyasztani, illetve hány Ft-al fogja terhelni a villanyszámlát? :D


Adatok:

lap: Asrock 970 Extreme4

proci: AMD Sempron 145

RAM: 2x2GB Kingmax

videokarik: 3x R9 290 (húzva lesznek!)

HDD: Western Digital 160GB


Mind a három gépben ugyan ezek vannak!


Köszönöm a válaszokat.



2014. jan. 23. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokat. Nálam 4 280X bányászik, és megduplázódott a villanyszámla. De még így is megéri :)
2014. jan. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elárulom a nagy titkot:


Fogsz egy körülbelüli fogyasztást Wattban, elnevezed P-nek.

~50Ft/kWh az áram díja


A havidíj: P/1000*50*24*30


3x600 wattnál ez havi 65ezer,

3x1000-nél 108ezer.

2014. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 SimkoL ***** válasza:
100%

Nálunk csak én bányászok - pincét bővítek -. Napi fogyasztásom 0.5 liter házi pálinka (750 Ft) és két liter bor (800 Ft). Ez harminc napra vetítve 46.500 Ft. Tekintve, hogy nem kellett a hardvert megvenni, így még én vagyok gazdaságosabb :)


Komolyra fordítva: Wampa által számított árak reáliasak, de még számold hozzá a bekerülési értéket - a gépek ára - is és ezek után kalkulálj.


Közben utána néztem a videókártya tápigényének: min 750 Watt / darab :) Ja és az ára sem elhanyagolható: kb. 110.000 HUF / darab.


De szerintem csak az egész álom, álom édes álom.....

2014. jan. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy SimkoL írta, óvatosan a nagy befektetésekkel, mert a BitCoin (vagy bármelyik coin) meglehetősen ingatag dolog! Ha pukkan a lufi, nagyon ráfázhatsz!

G.

2014. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SimkoL ***** válasza:
100%
Most olvastam az itcafe bitcoin topikjában: "Sokan nincsenek tisztában a befektetés és a spekuláció közti különbséggel. :) Majd megtanulják. :DDD"
2014. jan. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Lényegi fogyasztást itt csak a 9db 290-re érdemes számolni.


Elméleti max fogyasztásuk kártyánként maximum 300W,de kitudja hogy ez CGminer alatt mennyi is valójában.


Mivel írtad hogy húzni fogod(amitől nem feltétlen lesz több KH/s-d),így viszont bátran mehet a 300W kártyánként.


Az ugye 9x300W,ami 2.7kW

Számolni érdemes még a tápok hatásfokával is,mondjuk jó közelítéssel 85%,így már minden bizonnyal 3kW.

Ez óránként 50Ft-os kWh árral számolva 150ft,napi szinten 3600-3800Ft,havi szinten pedig 100 és 120 ezer közötti villanyszámla.


Persze minden 9MH/s-ért nem is olyan sok.


Viszont azt felejtsd el hogy egymás mellé berakod a kártyákat,mert elfognak égni.


Ide már riser kábelek kellenek,és egy polc a kártyáknak,hacsak nem kap az összes vízhűtést.


Sok sikert :)

2014. jan. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!