Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi okozhatja, hogy az alaplapi...

Aapee kérdése:

Mi okozhatja, hogy az alaplapi hangkártya csak a bal oldali hangsávot játssza rendesen, amíg a jobb oldalin a kurzor mozgásával, ill. a billentyűzeten végzett leütéssel párhuzamosan ciripelő gerjedés hallható?

Figyelt kérdés

A hiba minden előjel nélkül jött, addig tökéletesen működött.

Az alaplap: GA-78LMT-USB3 (rev.5. 0)

Drivereket már végigzongoráztam, változtattam a kábelmenedzsmenten is, eltávolítottam minden csatlakozót a környékéről, de semmi javulás.



2014. jan. 23. 20:07
 1/2 Lajos54 ***** válasza:

Először azt kellene tisztázni, hogy jó-e az az eszköz, amivel hallgatod (hangfal, fejhallgató stb.)

Ha az fixen jó, akkor a hiba a hangkártyánál van, esetleg a csatlakozójánál.

Érdemes megpróbálni, hogy az eszközkezelőben eltávolítod a hangkártyát (nem letiltod!!!), majd újraindítod a gépet. Ilyenkor új eszközként ismeri fel, újrarendezi a meghajtó programot. Néha az ilyen is segíthet.

Még esetleg a driver teljes eltávolítását, majd újra telepítését lehet megpróbálni. Ha egyik módszer sem vezet eredményre, akkor bizony meghibásodott a hangkártya. Mivel alaplapra integrált eszközről van szó, nem sok esély van a javítására.

Ha jól nézem, egy PCI aljzat van az alaplapon. Ha az nem foglalt, próbálhatsz belerakni egy külön hangkártyát, vagy esetleg egy külső USB-set.

2014. jan. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az általad írtakon már túl vagyok, sajnos nem segítettek. Ebből valószínűleg lesz egy jó kis garanciakör.
2014. jan. 25. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!