Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol rakjam össze a gépem?

Hol rakjam össze a gépem?

Figyelt kérdés
Jövő héten fogom összerakni a gépem, de nem tudom hogy hol kéne. Az a probléma, hogy az egész házban szőnyeg van lerakva (0.2-3mm-es nem vastag) Azt hallottam hogy ezen könnyen összegyűlik rajtam elektromosság és megeszi a gép alkatrészeit. Mennyire komoly ez? Ha a földön(szőnyegen) építem a gépet, vagy egy asztalon ami szőnyegen van van különbség? Az persze alap hogy párpercenként tapogatom a gépházat :D (Bocsi a fura/érthetetlen megfogalmazásért, siettem)
2014. jan. 25. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
na ne máááá :)))
2014. jan. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy kicsit bővebben?
2014. jan. 25. 17:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Inkább asztalon csináld ott kevesebb esélyed van, hogy koszt egyenek az alkatrészek. Én parkettán csináltam és jól működik. :D
2014. jan. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ritka nagy marhaságot írtál, :D Mindegy hol van a gép, nekem évek óta az összes gépem a szőnyegen van, bekapcsoláson kívül hozzá sem érek és nem sült még ki. Aki ezt mondta neked az vagy át akart vágni, vagy csak nem volt normális.

Bárhol összerakhatod.

2014. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha már össze van rakva akkor persze hogy mindegy hol van :D De ha a direktbe megüti a villám a gépedet tönkremegy. Namost itt is ez történik csak kicsiben. És ha nem is teszi tönkre, megrövidíti az élettartamát. Keress rá: ESD Ha fogalmad sincs a témáról, kérlek ne szólj hozzá :)
2014. jan. 25. 18:37
 6/10 anonim ***** válasza:
hát most pofára estem:) ez nem semmi:D én meg a i7 4770k procim lábait fogogattam:D
2014. jan. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
de hála istennek hiba nélkül megy:)
2014. jan. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 bamboochatheone ***** válasza:
Kábellel kösd magad össze a dugaljad PE pontjával vagy ha van EPH a házban akkor a radiátort/vízcsövet is magadra kötheted.
2014. jan. 26. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lehet hogy hülyeséget mondok, de ha leföldelem magam akkor az rossz. Mármint az ESD-t az én, és az alkatrészek közötti feszültségkülönbség okozza. Nem biztos hogy az alkatrészek is földelve vannak, és ha én leföldelem magam akkor máris van egy különbség. De nem értek hozzá :) Szerintem így fogom megoldani: Lerakok egy karton lapot, azon fogom építeni mezítláb, és egy rézdróttal rákötöm a bokámat a gépház festetlen részére. (Ezt egy angol fórumon sokan javasolták)Köszönöm az összes választ, ment a zöld kéz!
2014. jan. 26. 11:23
 10/10 anonim ***** válasza:

A 4-es válaszoló vagyok.

1, villamosmérnöknek tanulok, hidd el van fogalmam

2, ha már nagyon félted akkor csakis szigorúan vákuumban dolgozz vele (bár olyat szerintem sehol sem találsz, mivel vákuum nem létezik, mielőtt bárki meghazudtolna, nézzen utána a vákuumnak, és a fény természetének, illetve (pl) a rádióhullámnak)

3, MINDEN vezeti az áramot, igen még a szigetelők is (Fajlagos ellenállás és vezetőképesség, ezek után kell nézni majd mellőzni a beszólást)

4, A rövidebb élettartammal nem foglalkozunk, idióta biztosra építenek már mindent, amit a hétköznapi ember használni fog.

2014. jan. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!