Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha lenne rá pénzed, melyiket...

Ha lenne rá pénzed, melyiket vennéd meg? (én is csak kis önrésszel, és árúhitellel vásárolnék, de nem tudok dönteni, afelől, hogy melyiket érné meg jobban)

Figyelt kérdés

INTEL: .........ÁRA: 214.556 Ft

Alaplap:MSI Z77A-G43 alaplap

Processzor:Intel Core i5-3570 3.4GHz dobozos processzor

Memória:Patriot 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz memória Kit

Winchester:Seagate Barracuda 1TB 32MB cache SATA3 merevlemez

(ST1000DM003)

Optikai meghajtó:Samsung SH-224DB/BEBE 22x SATA DVD-író, OEM,

fekete

Videokártya:Asus HD7790-DC2OC-2GD5 2GB PCI-E 3.0 monitorvezérlő+

Processzorba integrált Van

Ház:Thermaltake V3 Black Edition VL80001W2ZD számítógépház fekete,

ablakos

Tápegység:Chieftec CTG-500-80PB 500W tápegység OEM


AMD:...........ÁRA:188.868 Ft

Alaplap:Gigabyte GA-F2A88X-D3H alaplap

Processzor:AMD A10-5800K sFM2 dobozos processzor

Memória:Corsair XMS3 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz memória Kit XMP

Winchester:Seagate Barracuda 1TB 32MB cache SATA3 merevlemez

(ST1000DM003)

Optikai meghajtó:Samsung SH-224DB/BEBE 22x SATA DVD-író, OEM,

fekete

Videokártya:Asus HD7790-DC2OC-2GD5 2GB PCI-E 3.0 monitorvezérlő+

Alaplapi integrált Van

Ház:Thermaltake V3 Black Edition VL80001W2ZD számítógépház fekete,ablakos

Tápegység:Chieftec CTG-500-80PB 500W tápegység OEM



2014. jan. 27. 19:16
 1/7 Gábor_79 ***** válasza:
Én az Intelt személy szerint. Összeadogadtam az alkatrészeket, ahogy az árait ismerem,kicsit kerekítve és olyan 20 ezerrel drágább. Annyi a hasznuk. 8 Gb memória elég lenne, úgyhogy ha külön vennéd meg ugyanezt akkor minimum 35 ezerrel olcsóbb lenne szerintem.
2014. jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves Gábor_79 !

Köszönöm válaszod, mint látható, mint kér konfig fölött ott az ára is, a kihasználható kerethez ( ameddig hajlandó vagyok, a 8000 Forint körül fizetni a részleteit), igykeztem alakítani őket a konfigurátorban, ezért kaptak 2x8GB memóriát. Nem vagyok túl hozzáértő, de sajnos a környékemen, nincs ilyen lehetőség, hogy üzletben vásároljak így, viszont ha már hitelre vásárolok, akkor egy erős, stabil, és később könnyebben, és olcsóbban fejleszthetőt szeretnék, de nem tudom melyik lesz az......ja, és legalább 10 évig úgyszolgáljon ki, mint a most betegeskedő P4-esem, amin zajlott játék, konvertálás, töltögetés..stb, stb.., Csak akkoriban még volt értéke a pénzünknek, és volt időm, meg lehetőségem,összegyűjteni,egyösszegben kifizetni, boltban, de hasonló szempontjaim voltak, mint most, és kb. ehhez válogattam.

2014. jan. 27. 20:16
 3/7 anonim ***** válasza:
a hd 7790 videókártya helyett , lehetne valami erősebb is
2014. jan. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

mind a kettő nagyon aránytalan és drága...

ipon.hu-ról is tudod részletre venni, az egy nagyon megbízható webshop, és az ország egész területén szállítanak házhoz....



ezeket a konfigokat nem érdemes megvenni ennyiért, kb a felét éri a fent szereplő áraknak... és még a benne lébő hardverek sem jók...

2014. jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok profi,és nem értem pontosan a másik két hozzá szólót. ÉN már 28 éves vagyok, és nem valószínű, hogy sokat fogok játszani, és ha játszom is, a gépen, a már régebben megszokotakkal fogok, amin mennek még ezen a P4-en is.

Pontosan: 18 Wheel of steel Long Haul, a régebbi NFS Most Wanted, ETS, amit szeretnék, ha az újjon menne, az a párom kedvéért a Sims 3, az én kedvemért az ETS 2,az NFS Pro Street, és szereném kipróbálni a NFS Most wanted 2012-őt és ennyi ami a játék részleget érinti. Mert videózásra, töltögetésre, a neten film nézésre, filmek-, zenék konvertálgatására nem igen kéne videókártya. Amit lehet én is olvasgattam, ezért választottam "sok" memóriát és 1600Mhz-st mert azt olvastam, hogy itt a méret és a sebesség dominál, és azért konfigurátort használtam, hogy véletlenül se válaszak össze nem illő dolgokat, azon kereten belül, melyre szerintünk, még hitelképesek vagyunk, de közben a lehető legerősebb is legyen. Fordultam én személyesen "szakemberhez", de itt SZ-Sz-B megye sarkán kis városkánkban lévő 3 számtechbolt mindegyikében csak a markukat tartották, kívétel nélkül: "adsza a pénzt, és meglátjuk mit hozunk ki belőle", hát ne haragudjatok, de amilyen stílusban egymástól függetlenül is előadták, nem volt bizalom gerjesztőbb mintha a neten vásárolnék.

2014. jan. 28. 13:42
 6/7 A kérdező kommentje:
Enek tükrében kérek akkor minden hozzá szólót, hogy ne csak kritizáljon, hanem írja le, hogy mi a jó megoldás Ő szerinte. KÖSZÖNÖM.
2014. jan. 28. 13:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Alaplap : [link]

CPU : [link]

RAM : [link]

Vinyó : [link]

Optika: [link]

VGA : [link]

Ház : [link]

Táp: [link]

ez már normálisabb

2014. jan. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!