Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD mikor fog PCI-e 3. 0...

AMD mikor fog PCI-e 3. 0 videokártya foglalattal ellátott alaplapot kiadni?

Figyelt kérdés
Konkrétan a magyar számítástechnikai üzletekben mikor lesz?

#AMD #PCI-ex 3.0
2014. jan. 29. 01:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az AMD nem szokott alaplapokat kiadni. A partnerei esetleg (pl. Sapphire), de azok sem túl elterjedtek.
2014. jan. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 P.O.C. ***** válasza:

Az AMD alaplapi chipset készletet szokott gyártani, nem alaplapot. Ebből szállít az alapgyártóknak, pl Asus, Arock, Gigabyte, MSI, stb. Amik ebből elkészítik az alaplapokat.


Én úgy tudom, hogy az összes FM2+ foglalatra épülő AMD chipsetes alaplap már PCI-E 3.0 -ás. Azok pedig már kaphatók lassan egy éve.

2014. jan. 29. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam,hogy amd legyen a gyártó márkája.Van AMD VAGY INTEL rendszer ha így érthető.Az alaplap processzor és a video kari amd-s legyen.Néztem,hogy ati adott ki pci-expressz 3.0 video karit,de alaplapot még nem láttam hozzá.Ati 7 ezres széria is 3.0-ás már.És ezek am3 foglalattal vannak ellátva és AZ CSAK AMD-S RENDSZERBEN VAN.Intel-esbe nem tom beledugni,max kalapáccsal :D
2014. jan. 29. 02:19
 4/11 A kérdező kommentje:
Második válaszoló majd 1 linket küldj ha van.videokártyában van 1 éve,de alaplapban üzletben kérdeztem és azt mondták még nem is kapható.Ja és nem hiszem ,hogy fm2 proci foglalat lesz azokon,hanem am3.
2014. jan. 29. 02:22
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ne okoskodj ha nem értesz hozzá...fm2+ lapokon már van pci e 3.0 foglalat, de még semmi értelme sincs neki...semmivel sem gyorsabb a 2.0-nál. AM 3 lapra már biztos nem lesz mert már elavult, maximum AM3+.
2014. jan. 29. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem lehet jobban értek hozzá mint te,mert az AM3+ az fm2+ után van 50 ezer ft felett már nincs is fm2+ alaplap!!Ebben a percben nézegettem.Most építettem a szomszédnak gépet.Van pci 3.0 foglalattal?ELHISZEM....DE HOL F.. LEHET KAPNI?????Pesten lakom és megjártam pár üzletet és nem kaptam!!Rendelni sem tudtam,mert nem találok csak cikkeket ,hogy van gyártottak!Nekem nem kell itt számításismereteket tartani.Az válaszoljon már aki tud konkrétan bárhol hogy ilyet árusítanak és erre válaszoljon már ha tud.Hanem tud ne ÍRJON!!!
2014. jan. 29. 03:48
 7/11 A kérdező kommentje:
Még most olvasom ,hogy semmivel sem gyorsabb a 2.0 a 3.0-nál.Olvas még 1 kicsit.
2014. jan. 29. 03:50
 8/11 BM-Striker ***** válasza:

Az A-link Express III chipset-ek (8**, 9**) nem támogatják a pci-E 3.0-at.


A 990FX közel duplannyi pcie sávot biztosít, mint 970, hogy pcie3 hiányát pótolja.



FM2+-nál a NB feladatát a processzor látja el, emiatt minden lap pcie3 kompatibilis, ha Kaveri van benne.

2014. jan. 29. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 P.O.C. ***** válasza:

Csodálkozom, hogy nem találtál sehol FM2+ -os lapot. Mondjuk Kaveri mikróarchitektúrás procit nehezebb lesz hozzá találni, ezt elismerem.

Én nem vagyok Pesti, az ország keleti határán lakok, ezért nem ismerem a pesti számtech boltokat. Pestről max csak rendelni szoktam.

Pl. tőlük:

FM2+ alaplapok: [link]

AMD FM2+ processzor (Kaveri): [link]

Ezeknél is lehet úgy, hogy regisztrálsz, megrendeled, de nem szállítást, hanem személyes átvételt kérsz.


A kommenteidből ítélve tudom, téged nem gőznek meg a észérvek, de ha mégis megengedsz egy kis tanácsot: a Kaverivel nem jársz jól, ugyanis rohadt gyenge az ár/érték aránya eszméletlenül túl van árazva jelenleg. Ugyan ezen az áron vannak az újabb LGA1150 -es foglalatú Intel Core i5-ösök , amik ráadásul teljesítményben lefőzik a Kaverit, és ugyan úgy megkapod tőlük a PCI-E 3.0 támogatást.

2014. jan. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Tényleg sokat segített!
2014. jan. 29. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!