Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért áll le a gépem windows...

Miért áll le a gépem windows xp telepítése közben?

Figyelt kérdés
Össze szeretnék rakni öcsémnek egy kisebb gépet, amin tud netezni. (régi alkatrészek) Bekapcsoláskor kaptam egy ilyen üzenetet: "Warning! CPU has been changed" ezt a bios beállításainak "default"-ra állításával orvosoltam. (itt találtam erre a megoldásra) Szépen el is indult utána. El kezdtem telepíteni a windowst. Mikor oda ér a telepítés, hogy elkezdi ellenőrizni a winchestert (fekete képernyő kurzor villog) majd bedobja azt a képernyőt, ahol ki lehet választani ,hogy fel telepítjük-e a windowst, vagy a régit javítjuk stb, akkor mintha belassulnának a ventik és 1-2 másodperc múlva leáll a gép. Ezt mi okozhatja? A winchester talán, vagy az első CPU-s üzenetnek lehet köze a dologhoz?
2014. jan. 29. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
milyen csatlakoztatású a vinyó? ill. konkrétan ? az Alaplap tipusa?
2014. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
asus a7n8x-x az alaplap és IDE csatlakozós a winchester.
2014. jan. 29. 17:21
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

(26. oldal)

BIOS-ban beállítottad?

2014. jan. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben úgy tűnik megtaláltam a hiba forrását. Az egyik ram az. Közben keresgéltem a neten és azt találtam, hogy az ebben az alaplapban lévő chipset elég válogatós a ramokkal kapcsolatban, ezért kipróbáltam külön külön mindkettővel és az egyikkel el sem indult, csak sípolt mint állat, így rájöttem, hogy azzal valami bibi van. A másik rammal már ott tartok, hogy telepíti a rendszert :)
2014. jan. 29. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!