Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem olyan gyors az SSD,...

Miért nem olyan gyors az SSD, mint amit a gyártó megadott?

Figyelt kérdés
Beszereztem egy 64gb Kingston SSDNow V300-at, ami elvileg 450mb/s ír és olvas. Leteszteltem az AS SSD nevű programmal és itt 180 az olvasás és 90 lett az írás. Valamit nem állítottam be? Hibás terméket kaptam?

2014. jan. 30. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az alaplapod S-ATA 2 vezérlővel rendelkezik, a 180 MB/s reálisnak tűnik.
2014. jan. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdés az is, hogy az alaplapod tudja-e kezelni, mert gondolom ez Sata III csatoló felületű. Viszont alaplapod nem-e Sata II-s?
2014. jan. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A másik az, hogy a gyártók a maximum értékkel dobálóznak (jól tömöríthető, szekvenciális sebességekkel nagy fájlok esetén) nem a gyakorlati/valós teljesítménnyel. Nézzd meg Crystaldiskmark programmal 0x00 0Fill beállítással és ha a Seq értékeknél így is kis számokkal találkozol, akkor valami nem stimmel. A valós gyakorlati teljesítményhez inkább a Random mérés közelít, de nyilván ott sem mindegy, hogy milyen fájlméretekkel dolgozunk.

Anno volt egy aszinkron chipes Sandforce 2 vezérlős 60GB-os SSD-m, ami papíron szintén 450MB/s körüli értékekre volt képes a gyakorlat persze mást mutatott SATA3 csatlakozóban is. Erről össze is dobtam egy kis amatőr cikkecskét akkor. Talán informatív neked is:

[link]

Később lecseréltem egy szinkron chipes változatra, ahol magasabb sávszélességgel dolgozhat a vezérlő is. A különbség benchmarkokban jelentős, gyakorlatban nem nagyon tapasztalható:

[link]

Sajnos azt is elmondhatom, hogy sok felhasználónak szinte teljesen felesleges pénzkidobás az SSD. Persze aki szeret fejlesztgetni és maximumra törekedni, annak jó befektetés, de aki csak netezik, filmet néz meg játszadozik, annak néhány apró dolgon felül (ami általában tolerálható HDD mellett is) fel sem tűnik egy ilyen meghajtó. Sokan ódákat rebegnek róluk, így nagy az elvárás is....ez is csak a csalódott felhasználók számát gyarapítja. Tévedés nem essék, jó dolognak tartom az SSD-ket, bizonyos helyzetekben kifejezetten ajánlott, de a felhasználók többsége simán el van nélkülük is.

2014. jan. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az alaplapom sata3-as, ezért sem értettem ezeket az értékeket. Szerintetek szabad/érdemes az ssd-t scratch disknek beállítani?
2014. jan. 30. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!