Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért megy el a számítógép képe?

Miért megy el a számítógép képe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van két komoly számítógépem. 3D rendelerésre, grafikai dolgokra használom.

Először csak egy gépem volt, arra volt két monitor csatlakoztatva. Utána szereztem egy másik konfigot is mellé, áttettem rá az egyik monitort. Viszont konnektor hiány miatt ezt 3 hosszabbító sorbakötésével tudtam kivitelezni, mivel még lámpa is, hangszóró meg egyebek is ide vannak bedugva a számítógéphez.


Az a problémám, hogy mióta bedugtam a másik gépet is, azóta időről-időre elmegy az egyik szgép képe, és nem jön vissza, csak ha kinyomom a gépet a power gombbal, és újra bekapcsolom.


Sajnos ilyen szinten nem értek a szgép architectúrához, és az elektromos áramhoz sem. Fogalmam sincs, hogy az áramfelvétel nem megfelelő a sok hosszabbító miatt, vagy valami történhetett a videokártyával?


Van hogy 10 perc után elmegy a kép, van hogy 10 óra is eltelik. De minden nap előfordul, és iszonyúan bosszantó, mert minden dolgom odavész ilyenkor, amit épp csinálok.


Ma például a másik gépen Win7 alatt kék halál is bejött...


Szerintetek mi lehet a probléma? Eddig sose csináltak ilyet a gépek.


Előre is köszi a válaszokat!



2014. jan. 31. 16:34
 1/6 Waptolvaj ***** válasza:
Tippelhetek? Panelházban élsz? Eléggé zavaros amit leírtál, mert egy szobában,már a 60-as években is minimum kb 3 konnektor dugaljat süllyesztettek,vagy szereltek a falra. Nem egyértelmű, hogy ughyanarról a konnektorról megy neked minden? A hosszabbítók biztos,hogy jók? Csak azóta csinálja amióta megvetted azt az "új configot" ? Az honnan van? Biztos,hogy jó? Így látatlanban ember legyen a talpán aki neked érdemben segíteni tud.
2014. jan. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Családi házban élek. A szobában 2 konnektor van, abból az egyik elég távol. Szóval csak a másikat tudom használni, arról megy/ment a két számítógép, két monitor, hangfalak, lámpa. Előtte nem csinált ilyet a gép. Az egyik már 2 éve az enyém, megbízható stabil. A másik vadi új, de pár hete vettem és nem volt azzal sem ilyen probléma. Mióta pár napja egymás mellé tettem a két gépet, és mindkettő ugyanarról az áramforrásról (konnektorról) üzemel.


Tehát az fix hogy a gépekkel nem volt gond. És most is úgy tűnik, mert van hogy fél napig megállás nélkül minden jó, aztán hirtelen az egyiken elmegy a kép, amit eddig nem csinált. Pedig csak annyi változás történt, hogy lekötöttem róla az egyik monitort, és egy áramra tettem a két gépet. Eddig a másik gép másik helyiségben volt.

Így érthetőbb?

Nem tudom érthetőbben leírni.

A lényeg, hogy vajon miért megy el a kép, és kapcsol ki egy idő után a szgép? Lehetséges, hogy túlterhelem az áramhálózatot a házban? A biztosítékot azt nem vágja le, meg egyébként se olyan nagy a teljesítménye ezeknek a gépeknek, hogy ilyet csináljon.

Szóval nem értem. Tanácstalan vagyok.

2014. jan. 31. 16:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs beállva a gép retekkel? Pl a venti a procin? Túlmelegszik és kikapcsol h ne égjen le? Ha meg a hosszabbítóra gyanakidsz, lehet venni 25 métereset is, az csak elér a másik konektortól oda ahova kell.
2014. jan. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem porosak, rendszeresen takarítom, és a hőmérsékletet is figyelem. Most megoldottam egy hosszabb elosztóval, átdugtam másik konnektorba. De idegesít, nem fogja-e megint ezt csinálni... azért írtam ki ezt a kérdést, hátha valaki tudna ésszerű választ miért csinálhatja/csinálhatta ezt?!
2014. jan. 31. 17:04
 5/6 A kérdező kommentje:
A videokari 65-68°C között változik működés közben. Az sok?
2014. jan. 31. 17:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 45-50 °C szokott lenni játék után. Szerintem nagyon is sok.
2014. febr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!