Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Router-ről torrentezés, hogyan?

Gele19 kérdése:

Router-ről torrentezés, hogyan?

Figyelt kérdés
A kérdés az lenne, kaptam a T-home-tól egy Technicolor modem/routert, van rajta usb port, amire ha rádugok egy külső hdd-t látja hálózatba a pc. Ezt be tudom valahogy állítani hogy onnan töltsek oda vissza torrent klienssel, kikapcsolt pc-nél? Van a router-be szoftveresen média lejátszó. Tulajdonképpen azt nem értem hogy kezeli a torrent klienst ha a pc nem üzemel, kell valamit telepíteni a külső hdd-re?

2014. febr. 2. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne
2014. febr. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

A routert úgy kell elképzelni, mint egy kis mikroszámítógépet, processzorral RAM -al ROM -al. Egyedül monitort nem köthetsz rá videokártya híján, így a rjata lévő operációs rendszerrel, webes felületen vagy SSH -n lehet kommunikálni. A routerben ROM flash alapú, és ide lehet programokat telepíteni, többek között torrent klienst.

Gyári firmware -el egyedül az Asus routerek rendelkeznek torrent klienssel, de ott is csak a 20 eft fölötti kategória. Ennél olcsóbbaknál csak Linux alapú 3rd party firmware -el (pl. OpenWrt, DD-WRT) lehetséges, hogy torrentezzenek neked. Persze nem egyszerű felkonfigurálni erre a feladatra és garanciavesztéssel is jár.

Azt meg nem tartom valószínűnek, hogy a T-home ilyen komoly készüléket osztogatna, amire torrent klienst is lehet telepíteni. Firmware egyébként nem is lehet cserélni a szolgáltató routerein, mert le van tiltva ez a lehetőség, nincs hosszá admin jogotok.

2014. febr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi de hátha menne, hogy kezdjek hozzá, tegyek a külső winyóra egy linuxot és telepítsem a OpenWrt, DD-WRT?
2014. febr. 2. 18:55
 4/6 A kérdező kommentje:
különben csak azért próbálkoznák mert a média szerver rajta van és működik, vagy a torren klienst csak egy másik firmaware-vel lehet feltenni amiben benne van? Mert akkor feladom, a t-home nem hiszem hogy frissíteni fogja olyanra :-)
2014. febr. 2. 18:59
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

Passzolok, nem ismerem a Technicolor routereket, viszont a DD-WRT honlapja nem hoz ere a keresőszóra semmit, és ez nem jelent jót.

[link]

Amúgy nem lehet minden routert okosítani, kell hozzá minimum 4 MB ROM ás 16 MB RAM, és az sem mindegy milyen chipsetes a router, általában az Atheros és Broadcom chipsteseket lehet.

2014. febr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
rendben és köszi...
2014. febr. 2. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!