Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » USB 2. 0 - USB 3. 0 Át alakító...

USB 2. 0 - USB 3. 0 Át alakítóval változna a sebesség?

Figyelt kérdés

Van egy ASUS Sabertooth 2.0 alaplapom, és egy Aerocool V3X Red Devil gépházam. Nos tömören:

A házban van 2 db. 2.0-ás USB port, de mivel a lapom támogatja, így tudnám értékelni, ha egy átalakítóval mint ez: [link]

Meg tudnám esetleg oldani, hogy 3.0-ás lehessen.

Elvben működnie kellene, ami kételyes az az, hogy ténylegesen 3.0-ás gyorsaságon futna-e , vagy a 2.0-ás port csak 2.0-ára képes?

Normális, a kérdéssel kapcsolatos válaszokat előre is köszönöm!

Richárd.



2014. febr. 4. 00:30
 1/5 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy van 2 db. 2.0-ás kimenet a ház elején ugye? Tudtommal fizikailag is más felépítésű a kimenet, nem vagyok én se biztos benne, hogy 3.0-ás sebességgel menne, de ugye a puding próbája az evés. Sajnos én még ilyet nem próbáltam, ezért én is csak elmélkedni tudnék.
2014. febr. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy az USB3-hoz nem elég a sima 4 csatlakozó, ami a 2-ben volt.

Vehetsz ilyen átalakítót, de az USB2-nél nem lesz gyorsabb.

2014. febr. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A "sima 4 csatlakozó" alatt a benne található 4 érre gondoltam egészen pontosan.


Ahogy írták, fizikailag is más az USB3 már, csak kompatibilis a 2-vel is.

2014. febr. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De amúgy figy. nem olyan nagy gáz, hogy csak hátul van USB kimeneted. Lehet venni, ilyen USB "hosszabbítót", amit hátul bedugsz, aztán valahova kivezeted, hogy ne kelljen hátra dugogatni az USB 3-as pendriveodat.
2014. febr. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, sajna nem tudtam reagálni.

Csak azért kérdeztem, hogy megpróbálkozzak-e vele, mert csak kényelmesebb, ha elöl vannak a csatlakozók. Meg nekem ez a 3.0 még új, és kicsit izgatta a fantáziám, hogy lehet-e kombinálni. :D

Minden esetre köszönöm!

Richárd.

2014. febr. 4. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!