Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nővekvő sorrendben hogy...

Nővekvő sorrendben hogy vannak ezek a számítógépház méretek?

Figyelt kérdés
Atx E-atx meg hasonló méretek engem teljesen összezavarnak segítséget kérnék.

2014. febr. 4. 19:18
 1/3 Tengor ***** válasza:
Wiki a barátnőd! [link]
2014. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 |Orfeusz| ***** válasza:
100%

Ha konfigot építesz akkor ATX és microATX a két elterjedt opció (saját építésű PC-hez itt van a legnagyobb választék).

Netezős, irodai gépet építhetsz microATX házba, jól el lesz benne. Ha gamer gépet akarsz építeni, az ATX ház erősen javasolt, mert nagyobb hely van a VGA-nak, a procihűtőnek, a RAM-oknak, jobb a légéramlás. (Persze folyadékhűtéssel össze lehet hozni mATX-be is de az drága mulatság)

2014. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 Egyetértek.

Osztálytársamnak egy "gamer" pc-t raktak össze micro atx házba. Akkorát néztem hogy csak na("hozzáértő" informatikusokkal rakatta össze egy számtech boltban, annak ellenére, hogy felajánlottam neki, hogy összerakok neki egy normálisat). Ráadásul aránytalan, egy 50 ezres i5 mellé bedobtak egy 7770-et. Ennek gondolom az az oka, hogy nem fért bele nagyobb, de istenem, akkor minek rakta microatx házba, ha nem fér bele egy normális vga? Ha később fejleszteni akar, így nem elég egy videókártyát venni, vehet másik gépházat is. Ez lehet nem tartozik ide, de így vigyázzatok, hogy micro atx házba ne próbáljatok meg gamer pc-t összerakni, és hogy magatok rakjátok össze.

2014. febr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!