Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem érzékeli a gépem az...

Miért nem érzékeli a gépem az új Winchesteremet?

Figyelt kérdés
tegnap vettem 1 új 2terás SATA3-s winchestert. Van nekem egy Biostar N68S3B alaplapom amin van SATA2-es csatlakozó, rendesen csatlakoztatom (tápkábelt rá a vinyóra, sata 3-s kábelt rá a winchesterre és rá az alaplapra) és egyszerüen nem akarja a gépem érzékelni... Vajon az a baj, hogy az alaplapom SATA2es és a winchesterem SATA3-s, vagy mi lehet a baja?
2014. febr. 5. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Biosban beállítottad?
2014. febr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:

Felülről kompatibilis a SATA 3 a 2-vel.

Az eszközkezelőben sem látszik? Sokan amúgy ott nézik be, hogy a 0 km -es új vinyón nincs fájlrendszer, és partíció se. Ebből következik, hogy ne jelenik meg a sajtárgépben és betűjelet sem kap.

El kell indítani a Windows lemezkezelőjét, partíciót kell létrehozni, majd formázni kell.

2014. febr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az sem biztos hogy támogatja az alaplapod a 2 terrás vinyót. Sajnos guglin nem találtam vinyo supportot...
2014. febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 P.O.C. ***** válasza:
A 2 TB -osokkal még nem nagyon szokott gond lenni, A 3 TB -osokkal már annál inkább.
2014. febr. 6. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat (:

@ P.O.C.: sikerült az amit írtál, ott particiót létrehoztam, csak annyit kérdeznék h ott h kell leformázni? (bocsi hülye kérdésért :( )

tegnap akkor létrehoztam rajta 2 particiót (egy 200 gigásat és egy 1,6 terásat [a winyóm 1,86 terás, nemtom a maradék 140 gigával mi van... :D]) aztán a régi vinyómról rátelepítettem az új winyóm 200 gigás particiójára a win7-et, DE mikor el akartam indítani úgy h csak az új winyó volt rádugva (persze miután az első 200 gigás particióra rátelepítettem a win7-et) az alaplapra, és elindítottam a gépet, azt írta ki, hogy BOOTMGR file hiányzik.

Kérdezném h mit tegyek? Az a baj talán h csak particionáltam? illetve, lehet olyat hogy a régi vinyón levő win7-ről átmásolom a bootmgr file-t az új vinyóm win7ére? (a 2 win7 ugyanaz)

2014. febr. 6. 07:43
 6/8 A kérdező kommentje:
ja és úgy viszont mükszik az újo winyón a win7, hogyha mind2 winchester rá van dugva az alaplapra, csak akkor írja ki ezt a hibát, ha CSAK az új winyó van rádugva, viszont nem akarom 2 winyóval nyomni, mert a régi vinyót átraknám a másik gépembe...
2014. febr. 6. 07:45
 7/8 P.O.C. ***** válasza:
Eleve úgy kellet volna telepíteni, hogy csak 1 vinyó van a gépbe. A particionálást meg lehet csinálni, a Windows telepítővel is. Hogy ha van még egy vinyó a gépbe Windows telepítéskor, ami ráadásul még előrébb is van a priorításban, akkor a hülye Windows oda fog indítófájlokat másolni. Szedd ki a régi vinyót és kezd újból a telepítést.
2014. febr. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oké, köszi, kipróbálom ma! (:
2014. febr. 6. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!