Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért törlödik a bios beállítá...

Miért törlödik a bios beállítás áramtalanításkor?

Figyelt kérdés
Amikor áramtalanítom a gépet mindig alapra áll be a gép. már elemet is cseréltem de a probléma ugyan ugy fent áll valakinek valami ötlete?

2014. febr. 6. 17:52
 1/7 CspCsj ***** válasza:

Nincsen látható sérülés, rövidzárat okozó fémtüske, túlmelegedésre utaló elszíneződés, esetleg púpos, kidurrant kondenzátorok?


Az elemcsere vadiújat jelent, vagy másik használtat?

2014. febr. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
púpos kondi volt de ki lett cserélve. új elemet raktam bele nem használtat
2014. febr. 7. 05:20
 3/7 CspCsj ***** válasza:

Valószínűleg valamelyik másik áramköri alkatrész is meghibásodhatott, így az elemcsere sem lett eredményes.

Ha csak ennyi a gond akkor ezzel még együtt lehet élni.

Vagy minden bekapcsoláskor beállítod, vagy bekapcsoláskor automatikusan lefuttatsz egy időszinkronizációt (alapértelmezésben a rendszer hetente csinálja csak).


Az automatikus szinkronizációhoz érdemes módosítani a windows-os időszerver címét mert nem mindig reagál, ehhez az óránál keresd meg az internetes időszerver címét és írd át erre: time-nw.nist.gov (time.windows.com az alapértelmezett)

Majd csinálj egy parancsikont a "w32tm /resync" paranccsal és futtasd le (ha rosszul jár az óra akkor látnod kell hogy a jó idő jelenik meg) ezután az indítópultba húzd bele a parancsikont és így minden bekapcsoláskor lefut.

2014. febr. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 CspCsj ***** válasza:
Kimaradt: az eredményes szinkronizációhoz élő internetkapcsolat kell, vagyis előtte kapcsolódnod kell az internetre (ha van router akkor valószínűleg nem lesz gond, de ha kézzel kapcsolódsz akkor annak az ikonját is bele kell húznod az indítópultba)
2014. febr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
áramtalanításnál csinálja. de nem mindig 10ből talán 8x. nem tudom mi lehet az oka nem csak az idő állítódik el hanem minden a biosba. alap beállításra megy mint mikor resetelem de ha nincs áram talanítás akkor meg marad minden értelem szerüen mert áram alatt van. de ha más rossz lenne akkor el se indulna mert ha jól tudom az elem kell ami indit mindent. tehát marad a bios memoria ami hibás szerintem
2014. febr. 8. 09:25
 6/7 CspCsj ***** válasza:

Sajnos ennyire nem értek hozzá (nem vagyok elektroműszerész)

Ha csak teljes áramtalanításkor jelentkezik, akkor gondolom eddig is azt csináltad, hogy nem húztad ki a konnektorból (nem kapcsoltad le az elosztót/hosszabbítót) csak ha szükséges volt.

EEPROM tesztelése/cseréje szerintem szakembert kíván, lehet hogy annyiból alaplapot cserélhetsz...

2014. febr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 csacsi2 ***** válasza:

Az elem nem indít el semmit, csak a memóriakártyának ad annyi áramot, hogy ne felejtse el a beállításokat.

bios csak akkor állítódik el, ha nem kap áramot a chip.


Lehet hogy amit vettél elem az sem jó?! Jó lenne műszerrel bemérni. Én vettem már hibás elemet amit vissza is cseréltek!

ha nem elem akkor valószinü, hogy valami alkatrész az alaplapon szintén megsínylette a kondi elfáradását.


Esetleg az elem csatlakozói kontaktosak takarítsd meg (kontakt spray)


Nézd meg aida64 -el mennyi áramot kap pl. készenlétben (5V).Ha eltérések vannak akkor az áramköri hibára utal, de nem valószinü.

Ez fizikai hiba lesz. Amennyiben a biosnak gondja van (mint megírt adat) akkor az azonnal kiderül.

2014. febr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!