Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől recseg, pattog a hang?

Mitől recseg, pattog a hang?

Figyelt kérdés

Szóval a problémám az, hogy a windowsban is illetve játékokban általában magas hangoknál pattogást, recsegést lehet hallani (zene hallgatás lehetetlen, nagyon idegesítő a dolog, játékokban változó hogy mennyire zavaró, játékfüggő), kipróbáltam 2 féle hangkártyát is, az egyik egy alaplapi, a másik egy PCI-s (Realtek az alaplapi, a PCI-s Creative), mindkettőnél fennáll a probléma. Kipróbáltam különböző drivereket a Realtek hangkártyához, mindegyiknél rossz a hang. Kipróbáltam Windows 7-tel, 8-cal, 8.1-el, mindegyiknél ugyanaz a probléma. Kipróbáltam azt is hogy friss windows, és semmi drivert nem rakok fel, csak az alap windows drivereket (amiket ugye a windows magától feltelepít), így is fennállt a probléma. Neten rengetek fórumon utána olvastam, megnéztem Latency Checkerrel, nem írt ki hibát. Fejhallgatóval és hangfalakkal is fennállt a probléma. Letisztítottam alkohollal a fejhallgató csatlakozóját, nem segített. Kitakarítottam az egész gépet, nem segített. Kipróbáltam másik videokártyát, hátha az a gond, nem segített. Windowsban a hangbeállításoknál kikapcsoltam a speciális hangeffekteket, nem segített. Letiltottam minden eszközt, kivéve a fülest, nem segített. Nem tudom még mikkel próbálkoztam, rengeteg mindennel, annyival hogy több nem jut eszembe, de tényleg rengeteg dolgot kipróbáltam, amiket fórumokon olvastam. Ha valaki tudja a megoldást, vagy egyáltalán tud segíteni, nagyon megköszönném!


Gép adatai: Intel Pentium D 915 2,80 Ghz processzor, 2 GB DDR2 667mhz memória (Corsair ill. Kingmax, dual channelben), Asus P5G41-M LX alaplap, integrált Realtek ALC662 hangkártya (ill. Creative Sound Blaster Live a másik amivel még kipróbáltam), AMD Radeon HD 6570 1024 MB (plusz ~700 mb hypermemory).



2014. febr. 6. 20:12
 1/2 CspCsj ***** válasza:

Hát ha már majdnem mindent kicseréltél, az alaplapot se hagyd ki. :D Egyébként PentiumD nincs az alaplap által támogatott processzorlistában.

Tápegységet nem írod milyen, pedig az is okozhat ilyen zavart, főleg ha valami óccsó, gépházzal kapott.

2014. febr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Eddig is ez a proci volt a gépben, és eddig jó volt a hang, az utóbbi 2 hétben vettem észre a hibát. A táp egy FPS APN 350W-os csoda.
2014. febr. 7. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!