Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek a RoHS táp...

Mi a véleményetek a RoHS táp (ok) (? ) ról?

Figyelt kérdés

A táp a számítógépházhoz járt (benne találtuk). A típusát nem tudom, a gyártóról is csak annyit tudok, hogy taiwani. Mostanában elkezdte megsütögetni a többi hardvert, többek között a merevlemezt is, de azt fél éven belül most másodjára is. Ezért szeretném lecserélni, de előtte kikérem a véleményeteket. Az van rá írva, hogy 400W, szerintem az FSP Hexa jó lenne helyette. Szerintetek?

Ui.: Bocsi a fogalmazásért, ha valami nem érthető, akkor megpróbálom elmagyarázni.



2014. febr. 7. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Az RoHs egy szabvány, ami korlátozza a veszélyes anyagok felhasználását, nincs köze sem a teljesítményhez, sem a megbízhatósághoz. Látatlanban is jó egy HEXA, ha egy ilyen szutyok is be tudta a gépedet indítani, akkor a HEXA biztos, hogy bírni fogja.
2014. febr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Gugu Gabor ***** válasza:

a rosh az nem a gyártó hanem egy környezet védelmi direktíva ( ha szétnézel egy csomo elektronikai eszközön találhatsz rosh jelölést)


ha noname a tápod mindenkép érdemes lecserélni, fsp nem rossz választás de ha írsz egy konkrét konfigot és azt hogy mennyit szánsz a tápra könnyebben tudunk segíteni

2014. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :) Erre "annyira" nem számítottam... Ja, igen, semmi egyéb nincs rá írva. A konfig (fejjebb a jelenelegi, alatta amire majd kicserélem a régieket (mind a két csoportot el kellene bírnia) (lent csak azok vannak, amit cserélek)) :

Jelenlegi:

GIGABYTE GA-M68SM-S2L

AMD Athlon X2 DualCore x64 + hűtőventillátor

1db Kingmax 1024M 800Mhz RAM és 1 db 2048M RAM

Seagate sata3 2TB merevlemez

Pioneer noname CD/DVD-RW

C-media PCI hangkártya

nVIDIA GeForce 9600GT

Csere:

AsRock 970 Extreme 4 (R2.0)

AMD FX6300 vagy FX8350

nVIDIA GeForce GTX650TI Boost


Ha valami hiba van benne, valami nem kompatibilis, elírtam vagy akármi más, javítsatok ki!

(Már be sem merem kapcsolni)

2014. febr. 7. 15:21
 4/6 anonim válasza:
Elég az fx8320 is, mert ugye 10k val olcsóbb és az fx 8350 csak annak a tuningolt változata...
2014. febr. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ok Szerintetek milyen gép lesz ebből? Egyáltalán megérné?
2014. febr. 7. 16:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Írj priviben mennyid van rá, mire használnád
2014. febr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!