Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hardver infó? HELP! Alaplap,...

Hardver infó? HELP! Alaplap, processzor stb.

Figyelt kérdés

Szeretnék összeállítani egy számítógépet, azonban nem igazán értek hozzájuk.


Tudtok valamilyen weboldalakat, ahol össze vannak gyűjtve az infók?


Olyasmire gondolok, hogy mi a különbség a különböző alaplap típusok között. Egy lenti kérdésnél olvastam, hogy pl fm2-be apu való, így hülyeség mellé egy 7850.

Szeretnék magamtól is utánaolvasni ezeknek, azonban általános bevezetőkkel sehol sem találkoztam. Melyiknek milyen előnyei vannak, mikhez mit lehet társítani, mi értelme van a különböző gyártóknak (msi, asus stb. a videókártyáknál), ilyesmik.

Tudom, sokan csak kiírják, hogy milyen legyen a gépük, ti pedig öszeálítjátok az alkatrészeket, de én szeretném megérteni is a dolgokat.


2014. febr. 7. 20:47
 1/7 Tengor ***** válasza:

Most írjuk ide neked azt a tudást, amit az internet őriz ezekről?

Használd a keresőt! Iszonyat mennyiségű szakcikk van az egyes foglalatokról, chipsetekről, alaplapokról.

2014. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
prohardver de az fm2/fm2+ be nem csak apu való ott a 750k/760k
2014. febr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Dehogy is kérem, hogy ide írjátok le.

Csak annyit szeretnék, hogy valamilyen iránymutatást adjatok, merre keresgéljek, mert így kezdőként olvasva egy teszt vagy akármi, amiket kidob a kereső, teljesen kínai.

2014. febr. 7. 20:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, igen FM2-be mennek az APU-s megoldások, de a jövőben ebbe ( ha rosszul informált vagyok javítsatok ki ), jönnek majd processzorok, a többi foglalatba meg nem.
2014. febr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tengor ***** válasza:
Amit nem értesz a cikkből arra megint rákeresel. És az arra kiadott cikkeket is elolvasod.
2014. febr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jó, ezt az fm2-s dolgot csak idéztem, láttam lentebb egy kérdésben, csak példának hoztam fel.
2014. febr. 7. 21:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Az FM2-ben valóban sok az APU.


Szerintem annak az az előnye, hogy arányaiban véve keveset fogyaszt, és kevesebbe is kerül... Lehet mellé venni olyan VGA kártyát, amivel Dual Graphics-ban tud menni. Viszont 8GB-nál kevesebb RAM-ot nem érdemes mellé rakni, mivel azt használja a CPU-ba integrált grafikus egység. A memória órajelére is érdemes odafigyelni, minél magasabb órajelű a RAM-unk, annál több az FPS-ünk (mondhatni), mivel az APU-ban lévő integrált videókártyának az órajelét a RAM órajele határozza meg (mivel az APU a RAM-ot használja VRAM-nak). 1866 MHz alá nem érdemes menni.

2014. febr. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!