Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 750 W os tápegység van a...

750 W os tápegység van a gépembe, érdekelne, hogy mindig annyit áramot fogyaszt, vagy csak ha hajtom a gépet?

Figyelt kérdés

2014. febr. 7. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetesen ha hajtod a gépet. Ha alapon energiatakarékos módban megy a gép, lehet, hogy csak 60W-ot vesz fel a tápegység.
2014. febr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ez jó hírnek hangzik
2014. febr. 7. 22:08
 3/7 anonim ***** válasza:

750 watt a névleges maximális teljesítménye, ennek maximum a 80% -t szokták leadni a hardver felé. (ez a hatás fok)

Hardverek se veszik fel a 90-120-180 watt maximális fogyasztásukat állandóan, csak annyit amennyire épp szükségük van.

Ha pl. full grafikával, nagy PC igényes játékkal játszól, akkor a hardverek fel vehetik a maximális fogyasztási igényűket, de ha ez összesn 400W akkor sem fogja elhasználni.

2014. febr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy 750W-os a tápegység, még nem fogyaszt annyit. Az alaktrészek fogyasztásával és a táp hatásfokával kell számolni, a táp teljesítménye nem mérvadó. Ha az alkatrészek alapállapotban 300W-ot esznek meg, a tápegységed mondjuk 80%-os hatásfokú, akkor 300W + 300W-nak a 20%-a, 360W-ot fogyaszt a géped. 300W az alkatrészek fogyasztása, a 60W-ot elfűti a tápegység. Ha pedig nagyon sokat fogyaszt a géped, akkor nem csak 750W lehet a fogyasztás, ez a szám csak a kimeneteken leadott teljesítmény. Az egész gép felvehet akár 900W-ot is.
2014. febr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
kösz a gyors válaszokat.értem a lényeget én is hasonlóképp gondoltam, most már csak 1 fogyazstás mérő kéne h megmérjem pontosan mennyit zabal
2014. febr. 7. 22:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen alkatrészek vannak azon a tápon, mert 750W az nagyon sok! A tényleges fogyasztás, meg ahogy előttem is írták függ attól, hogy milyen alkatrészek vannak a gépedben és, hogy azok éppen milyen terhelési szinten dolgoznak (illetve a túlhajtás is számít). A konnektorból felvett teljesítményhez meg hozzáadódik még a tápegység vesztesége (minél nagyobb a hatásfok, annál kisebb a veszteség azaz a tápban keletkező hő). Egy átlagos középkategóriás gép fogyasztása a konnektorból nagyjából 70-300W között van terheléstől függően (persze erre az értékre csak nagyságrendileg és átlagosan kell gondolni).
2014. febr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én fogyasztásmérővel megsasoltam az eddigi itthoni gépeinket:

[link]

Csak infónak, remélem nagyjából lehet következtetni a dolgokra. Annyi, hogy most egy hete csináltam egy kis extrém tuningot és az FX-6300 procit felküldtem 1,4V feszkó mellett 4,6GHz-re és toltam neki egy kis Prime95 izzasztást, amivel párhuzamosan a videokártya is tuningolva nyomatott egy Furmark GPU burner tesztet (HD7850 2GB @1000/1250MHz). Ez nem rossz tuning már és az izzasztás foka is extrémnek minősül.

[link]

Itt már a 450W névleges teljesítményű Seasonic beles tápocska is megemelte a hangját és a konnektorból 443-458W közötti értéket mutatott műszer. Ez csak egy teszt volt, szerencsére nem így használom ergo hasonló kaliberű terhelés mellett sem megy 340W fölé a kifizetendő fogyasztás. Ehhez természetesen hozzájön még a monitor és a hangszórók is. :)

2014. febr. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!