Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Haldoklik a HDD? Bővebben lent.

Haldoklik a HDD? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nos az lenne a problémám, hogy a gép néha random lefagy. Ilyenkor csak az újraindítás segít, mert se az egeret nem tudom mozgatni, se a ctrl+alt+del-re nem reagál. A lefagyás vagy bekapcsolás után kb 1-2 perccel történik, vagy ha játszom. Ha éppen hallgatok valami zenét amikor lefagy, akkor vagy beakad, vagy egyáltalán nem hallom tovább, vagy "robot" hangja lesz. Sőt, most egyszer csak kikapcsolt a monitor, aztán mikor újraindítottam a gépet és azt írta, hogy BOOT DISK FAILURE. INSTERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. Beraktam hát a telepítő DVD-t és a windows javítása pontra mentem, de nem látta a HDD-m. Aztán újraindítottam a gépet megint, utána semmi problem nem volt, látta a HDD-t, és el is indult a windows rendesen. Hard disk sentinel azt írja, hogy 99%-os a merevlemez kondícója én viszont mégis arra gyanakszom, hogy kezdi bemondani az unalmast. TÚlmelegedni nem melegszik túl semmi a gépben, ramot memtest86+-al teszteltem, nem jelzett hibát, videokártyát furmarkkal teszteltem, és az sem melegedett túl. A gépen amúgy Win7 64 bit van. a HDD kb 4-5 éves. Ezek alapján szerintetek mi lehet a hiba, és mit kéne tennem?


UI: bocs a regényért, de igyekeztem minden apró részletet leírni ami segíthet.



2014. febr. 8. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:

"a gép néha random lefagy. Ilyenkor csak az újraindítás segít, mert se az egeret nem tudom mozgatni, se a ctrl+alt+del-re nem reagál. A lefagyás vagy bekapcsolás után kb 1-2 perccel történik"


álam csak ez jelentkezett a laptopomnál, ilyenkor ki kell szednem az akkumulátort utána a ramokat vissza az akku bekapcsolás ramok nélkül, aztán 10 mp múlva magátol kikapcsol aztán akku ki, ramok vissza, akku vissza és utána csak csökkentett módban megy, minden alkalommal csak úgy lehet használni másként a hdd leáll, nem forog, és egyltalán nem működik a gép. Szerintem próbáld meg újratenni a windowst és minden drivert tegyél fel, ha ez sem oldja meg a problémát akkor ki kellcserélni a hdd-t. Ha vannak rajta fontos adatok akkor vidd el szervíbe ahol külön amerevlemezt rákötik egy gépre ahol lemented róla a dolgokat, persze ha nincs valami komolyabb baja.

2014. febr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anti paladin ***** válasza:

Ha jól emlékszem a vinyó élete során elért legmagasabb hőmérsékletet is meg lehet nézni sentinellel de aida64-gyel folyamatosan monitorozhatod is.

Táp is simán lehet a probléma oka.

2014. febr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!