Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van a CD/DVD meghajtón...

Miért van a CD/DVD meghajtón hangerőszabályzó?

Figyelt kérdés
És hogyan lehet használni?
2014. febr. 9. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Márka és típus megjelölést kérünk!
2014. febr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tengor ***** válasza:
Valószínűleg mellette van egy jack csatlakozó is. Azon keresztül tudsz zenét hallgatni, hangerőt szabályozni.
2014. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Valamilyen LG.

Igazából szerintem ez most mindegy, hiszen rengeteg típus elején láttam egy kis tekerőt, de sosem tudtam használni. Az újakban pedig már nem is nagyon látok ilyet.


Erre gondoltam:


[link]


Bal alsó sarokban.

2014. febr. 9. 12:05
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezeket lehet direktben használni számítógépes program használata nélkül is?
2014. febr. 9. 12:07
 5/10 Tengor ***** válasza:
Lehet, de minek?
2014. febr. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát ezt kérdezem én is, hogy mi volt az eredeti elgondolás, mikor rárakták ezeket a meghajtóra :D
2014. febr. 9. 12:09
 7/10 P.O.C. ***** válasza:
100%
Sima AUDIO CD -t hallgathatsz azon keresztül. Bár szerintem az ég világon semmi értelme nincsen.
2014. febr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt még a DOS-os és a korai windows-os időkben használták. Dos alatt nem volt annyira egyszerű cd-ről zenét hallgatni és közbe más programot futtatni. Operációs rendszer nélkül is lehet róla audio CD-t hallgatni, régen még gombok is voltak rajta amivel lehetett a számok között váltani.(Nem mp3 formátumban hanem a az audio CD szabvány szerinti CD-t játssza le.) A későbbi időkben egy darabig még rágyártották hangerőszabályzót.

A CD eredeti ötlet szerint a hanglemezek utódja, de sikerét adatlemezként érte el.

2014. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, régen sokkal drágább volt a CD lejátszó. Régen volt külön csak CD lejátszó, meg író ami írni is tudott. CD íróról csak álmodtam hogy lesz. Amikor haver összedugott egy erősítőt egy hangfalat meg egy CD meghajtót és szólt a zene számítógép nélkül és szólt a zene, az erősítőt a hangfalat ő tervezte és rakta össze, csak a CD olvasót nem, ez akkora királynak számított.

------

Még az is korszerűnek számított hogy a gépbe lévő CD olvasó játsza le a zenét, úgy hogy közbe fut a gépen a win95.

------

Most meg azt látjátok hogy tök felesleges hülyeségből rakták oda. Annak is megvolt a maga hangulata és értelme abban az időben amikor kitalálták.

Nem tartozik ide közvetlenül, de régen a videókat külön VHS kazettán rögzítettük és a kameránk is analóg volt és ilyen szalagra rögzített és ez volt a korszerű. Azóta sokat fejlődött a technika.

2014. febr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!


Én a 90-es éves elején, közepén találkoztam először számítógéppel.

Olyasmire emlékszem, hogy a Windowst is a DOS-ból kellett indítani, ha minden igaz. Nem igazán értettem hozzá, csak megmutatták, de már akkor sem értettem, mire való az a kis hangerőszabályzó.

2014. febr. 9. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!