Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ASRock N68C-S UCC alaplapra...

ASRock N68C-S UCC alaplapra tudok csatlakoztatni Geforce GTS450 videókártyát?

Figyelt kérdés
Elvileg 6 tűs csatlakozás kell neki, meg minimum 400w-os táp. Na most a 400w-os táp az megvan, de ahogy átnéztem az alaplapot én csak 4 tűs csatlakozást találtam rajta. 6 tűs átalakítót tudok éppen szerezni a táp kábelhez, de hová dugjam az alaplapon? Lehet rá egyáltalán? Sürgős lenne, köszi a segítséget előre is!

2014. febr. 9. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
A 6 tűs PCI tápcsatit a videokártyára lehet rádugni. Minden 75W-150W közötti TDP-vel rendelkező videokártyán van egy 6 tűs PCIe tápcsati. A GTS450 az alaplapodra dugható és remélhetőleg van hozzá egy 2 magos 3GHz körüli procid is (annyi illene mellé). A GTS450 kártya TDP-je egyébként 106W, ami mai szemmel nem durva fogyasztás. Az, hogy 400W-s tápot ajánlanak mellé az nem pontos meghatározás, hiszen a tápoknál sem a ráírt névleges teljesítmény számít, így általában ezt az értéket úgy határozzák meg, hogy a gyengébb minőségű tápokkal számolnak.
2014. febr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:
Mert ezt közvetlenül a kártyára kell kötni, nem az alaplapra. Amúgy az alaplapod kompatibilis. A tápod milyen? Mert mindenféle szutyokra nem életbiztosítás ilyen kártyát kötni, még akkor se ha rá van írva az hogy 400w.
2014. febr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindkettőtöknek, megnyugodtam, ment a zöld pacsi! :D Igen, a proci AMD Athlon II x250 2 magos 3 GHz, meg Biosban még tuningoltam is picit. A táp márkájáról fogalmam nincs, mert sehol nincs feltüntetve, csak a 400w-ot találtam meg az oldalán, pedig szétszedtem már az egész gépet. De azt amúgy is akartam cserélni, mert gondoltam, hogy nem egy tuti üzlet az új kártyával, csak 1-2 hetet húzzon ki vele, míg összejön arra is a pénz. Olyan 5-6 ezrek között mozognak az 500w körüli tápok, annyit még kibírok. :D
2014. febr. 9. 12:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Az 5-6 ezer forintos 500W-s tápok kerülendők. A gépedhez egy normális minőségű 350-400W egység is bőven elég lenne, de a minőségibb tápok 9-10k körül indulnak...
2014. febr. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy jobb minőségű márkát még tudnál ajánlani, hogy melyik gyártótól nézegessek? Vagy esetleg konkrét típust, ami elég lenne a konfighoz? RAM-ból amúgy 2+4 Gb DDR3 van 1600 MHz-n, a többi elem már ismert.
2014. febr. 9. 14:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Többek közt az FSP tápjaival nehéz mellényúlni például...
2014. febr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!