Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SATA master <----> Slave hogyan?

SATA master <----> Slave hogyan?

Figyelt kérdés

[link] php? Filename=a1_2014_2_9_icikhhjqza. Jpg


Adott a felső HDD Ő most az amin az op rendszer van.Az alsó lenne amivel bővíteném a rendszer.Ha így rádugom a bios után csak egy fehér alulvonás villog.(Próbáltam jumperolni az alsót balról a 2. sorba tettem,de a felsőbe nincs jumperolási lehetőség).Biztos valami egyszerű dolog miatt nem jön össze...Köszönöm a segítségeket előre is.Maga az alsó HDD-t külső hardverként rádugva 100/100 HDD sentinellel.



2014. febr. 9. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:

SATA winyónál és kábelnél nincs Master és Slave állítás

[link]

[link]



IDE (PATA) merevlemezeknél van ilyen

[link]

2014. febr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ok én még a jó öreg IDE korszakba ragadtam:D

Van esetleg akkor ötlet,hogy mért nem ismeri fel ha rádugom?Ha lehúzom róla megy tökéletesen minden,de hát bőviteni szeretnék:D

2014. febr. 9. 14:17
 3/10 anonim ***** válasza:

Mivel az általad linkelt oldal nem jön be, nem igazán látom a képet.

És még mindig nem derült ki, hogy most IDE vagy SATA típusú vinyókról beszélünk.

Ne ismerjük az alaplapod típusát sem.


Szóval kéne pár info....

2014. febr. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jogos!A kép szerint írtam le mindent. Kiírás után nem jöttem vissza,hogy ellenőrizzem a képet amit a gyakorikérdés kicsit máshogy értelmezett.


[link]


[link]

2014. febr. 9. 15:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, itt látszik már, hogy mindkét merevlemez SATA.

Tehát jumperolni nem kell.

Elvileg rá kellene dugnod a lapra és kész, működnie kellene.

A felső winyó adatkábel csatlakozója miért ilyen? Hibás? Törött? Mindegy lényeg, hogy működik.


A boot sorrend rendben van a gépben amikor mindkét winyó ben csücsül?


Próbáltad már úgy, hogy a gépbe csak az alsó winyó van bent? Látja a BIOS? Ha igen akkor egy win telepítőlemezről is próbálj bebootolni és ha a telepítő lemez is látja particionáld , formázd újra.

Ezután ismét próbáld meg csatlakoztatni mindkettőt.

Akár azt is megnézheted, hogy a telepítő lemez a két winyóval mit csinál, beazonosítja őket?

Ha így sem működik , akkor táp vagy adatkábel vagy csatlakozó gond lehet a ludas.

2014. febr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha csak a másodikat rádugom akkor bios után csak a fehér alulvonás villog mint mikor mind a 2 benne van.A fölsőt én is néztem mért ilyen csacska de a lényeg,hogy működik:)Az ötleteid felét tudtam tegnap csak megvalósítani. Xp cd-vel megakartam formázni de amikor összeszedi a fájlokat kijön ez az villogó alulvonás. Betettem az Acronis boot cd-t azzal megformáztam(cirka 8óra volt:D).Elindulásnál már nem az aláhúzás van hanem pörög a dhcp ha jól emlékszem a nevére.Ez már valami szerintem....Eddig jutottam majd ma a többi ötletedet is megpróbálom;)
2014. febr. 10. 08:57
 7/10 anonim ***** válasza:
a lapon vannak szamok a sata korul, rendszer legyen az 1es,bios ba is ezt allitsad be...
2014. febr. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 csacsi2 ***** válasza:

alaplap tipusa?

pl.:

-Asrock (asus) alaplapoknál a sata/raid vezérlőt telepíteni kell. XP -telepítésekor F6 más gyártótól származó driver telepítése. Szükséged lesz egy floppy -ra ami tartalmazza a gyártó driver-ét.

-Bios beállításokban nem mindegy az ata mod (ezzel lehet próbálkozni).

(Raid,non-raid,both)

nálam Raid-en működik, mert így lett telepítve az op. (ehez telepíteni kell a raid vezérlőt).

-Boot sorrendnél tudod állítani hogy melyik bootoljon (az amelyiken az oprendszer van)!

-Az hogy melyik az elsődleges és másodlagos, azt az alaplapod dönti el (hova dugod), ezt az alaplapod kézikönyvében megtalálod.

2014. febr. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez egy gyári gép dc7800 HP

A netről bootolást letiltottam ezt olvastam,hogy ha a dhcp pörög.Most azt irja,hogy non system disc or disc error.

Közben vettem egy másik winyót(a meglévőt akartam már lecserélni) azzal is ez a gond.Érzem,hogy közel járok de nem megy:)

Bootolásnál csak arra van lehetőség,hogy miről bootoljon arra nincs,hogy melyik wincseszterről.

2014. febr. 22. 13:50
 10/10 A kérdező kommentje:
Megoldódott!02-13 07:37 -nek lett igaza.Köszönöm neki!
2014. febr. 22. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!