Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopokban lehet videókárty...

A laptopokban lehet videókártyát cserélni? Most egy nvidia geforce gtx 560m van, ezt szeretném kicserélni egy gtx 7xxm re. Asus g74s gamer laptop

Figyelt kérdés
2014. febr. 9. 14:01
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
én nem állítottam hogy egy videó megnézése után meg tudom csinálni. De ha elviszem szerelőhöz aki ért hozzá,az lehet megtudja
2014. febr. 9. 18:13
 12/15 anonim ***** válasza:

Most értem rá megnézni a videót. A laptopokban a CPU és a GPU hűtése hőcsövekkel van megoldva melyet általában egy (itt kettő) ventilátor hűt. Az egyik hűtendő alkatrész a CPU (processzor, ezt szedte ki és pasztázta), a másik pedig a GPU (videó processzor). Ezt csak pasztázni lehet, fixen bele van forrasztva az alaplapba, azaz NEM cserélhető. A processzor általában kiszerelhető, a GPU... hát esetleg elvétve.

Ha mindenképpen alkatrészt akarsz cserélni, okosítani, akkor asztali gépben gondolkozz. A laptop egy bizonyos konfigurációt jelent, a merevlemezen és a memórián kívűl semmit sem tudsz cserélni ami sebességnövekedést vagy játékoknál előnyt okoz.

A diszkrét/dedikált VGA csak annyit jelent, hogy a processzorba integrált (pl. Intel HD) videókártya helyett vagy mellett, van egy erősebb AMD vagy NVDIA videókártya.

2014. febr. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
értem már. így már érthető nekem is. köszönöm:)
2014. febr. 10. 14:10
 14/15 anonim válasza:
hehh sok b**fasz :D cserélhető lehet is cserélni és amúgy meg mért ne tudnád megcsinálni ha másnak is megy neked is megy te is ember vagy mint ő minden tanulható csak megfelelő idő és erő rászentelése szükséges aki meg mást mond kapja be a tö**met :D úgy hogy hajrá sok mindenre azt modnták h lehetlen ami ma már mindennapos pl körbe hajozni a földet és az kicsit nagyobb dolog volt mint videokártyát cserélni egy laptopban ez a sugdolózós hü**e gyerek meg ássa el magát vmi kis helyre :DDDD még azt mondja megsúgom ki kiváncsi a sudolozásodra te idiota :DDDDDD
2015. jan. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
az előttem lévő kommentelőnek üzenem: figyelj ide ember. nem itt kell káromkodni, és lenézni az embereket a te nagggyon nagy hü-lye megnyilvánulásoddal.....egymilliószor leírták, és ez alapvető dolog, ha a vga integrált akkor az oda van forrasztva az alaplaphoz. ha nem integrált akkor 50% eséllyel ki lehet cserélni a vga-t, és újabb 50% esélyed van arra, hogy működjön is az újabb vga benne. tehát most nem lenézlek, meg semmi ilyesmi, de azért amit előbb megengettél magadnak az nem ide illő dolog, és egy nagy hülyeség is ráadálsul. a kommentelőnek pedig csak annyit, hogy ha tényleg integrált a vga-d akkor nem tudod kicserélni, csak max tuningolni, aminek megint csak nincs sok értelme, még a szakértőknek is nehéz dolog, de alap esetben te is tudod tuningolni 10 perc tanulmányozás után, csak azt biztos ki is fogod nyírni úgy. és egyébként is a vga-nak a nagy részét max 3-5%-al lehet tuningolni, ami még nem vágja tönkre azt, ha ennél tovább mész, akkor borzasztóan hamar melegszik fel, vagy magyarosan leírva kiengedi magából a füstöt, ami azt jelenti, hogy elromlott. próbáltam nagyon nyersen fogalmazni, hogy értelmes legyen. remélem segíthettem.
2017. dec. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!