Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Poros az olvasófej?

Poros az olvasófej?

Figyelt kérdés
Van egy DVD-íróm, ami minden lemezt gond nélkül olvas, de DVD-R lemezt nem hajlandó írni. Képes rá, mert számtalan olyan DVD-t írtam már, de most az utóbbi időben nem akar sehogy sem. Pluszos és újraírható DVD-t minden gond nélkül megír. Szóval emiatt lehet, hogy a porosság kiesik. Akkor mi okozhatja ezt a hibát?

2014. febr. 9. 23:37
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Előfordulhat, hogy egy rossz széria van nálad minuszos lemezből. Nálam ez Maxell DVD+R, illetve Philips CD-R típusoknál volt probléma... vagy fel se ismerte a lemezt, vagy azt írta, hogy megtelt a power calibration area, vagy csak olvasta perceken át és "befagyott" e műveletbe.

A csomagból a 80%-át fel tudta írni, a maradék lemezeket nem... igaz a 80% sem volt tartós életű, mert CD-R-ekre audiót írtam és már 1-2 hónapra rá sercegett. Más lemezekre azóta is hibátlanul ír.

Szóval próbálkozz egy másik márkával legalább 1 lemez erejéig és ha beválik, ez volt a probléma.

2014. febr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Gyanakodtam még a lemezre is, de ugye régebben ezekből is gond nélkül megírt egy egész lemezt, szóval érdekes. Lehet, hogy mégis most értem el a rosszabb lemezeket.
2014. febr. 11. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!