Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van rá esély, hogy működjön...

Van rá esély, hogy működjön még ez a hangszóró?

Figyelt kérdés
Behorpadt a porvédője, beszakadt a membrán és a kábelek sem illeszkednek a "fejhez". Ahogy láttam a a 2 kábel (1 piros és 1 fekete) csak ragasztva voltak ahhoz a fejhez ami a hangot adja.A membrán egy félkörben végigszakadt.A porvédő pedig teljesen szét lett nyomkodva.

2014. febr. 10. 12:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kuka!
2014. febr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Esélytelen !
2014. febr. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát ez nem túl jó.A kábeleket szerintem még vissza lehetne ragasztani.Talán majd megpróbálom.
2014. febr. 10. 12:15
 4/18 anonim ***** válasza:
Csatlakozok én is: KuKa
2014. febr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Tengor ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy az elektromos kábeleket nem nagyon ragasztják, sokkal inkább forrasztják.

Bennem felmerült a kérdés: miért kéred ki a nagyközönség véleményét, ha aztán nem fogadod meg és a saját fejed után mégy?

2014. febr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nézegettem egy kicsit.A membránt meg lehet ragasztani,a porvédőt talán porszívóval ki lehet szívni és úgy tűnik, hogy a kábelek érintkeznek a fejhez.Szerintem megtudom csinálni.
2014. febr. 10. 12:36
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értek hozzá, de én úgy látom,hogy ragasztóval volt megoldva.Legalábbis a sárga trutymó az illetékes pontokon ezt mutatja.Forrasztani nem tudnám, mert nincs hozzá eszközöm.De kidobni nem akarom.Amúgy már évek óta itt áll a padláson.Még régen mehetett tönkre.Gondoltam utánanézek és megtudakolom, hogy meg lehet-e csinálni.Hang viszont tényleg jön belőle.Azt biztosíthatom.
2014. febr. 10. 12:43
 8/18 hypno ***** válasza:

Egyáltalán milyen hangszóró?

Mert egy hangszóró is olyan, mint Kossuth bicskája. Gyakorlatilag bármi cserélhető rajta. A membrán a membránszél, a tekercselés, stb.


Más kérdés, hogy megéri-e a fárdságot. Ha egy többszáz dolláros amúgy minőségi darab és értesz is a javításához, akkor igen, megéri.

Viszont egy rédi rádióból, Tv-ből vagy más konzumer cuccból kivett vacak legfeljebb gyakorlásra, tanulásra jó.


Egyébként vedd ki belőle a mágnest, mert az jól tud jönni apró szegek, csavarok, gombostűk összeszedésénél, a többi meg mehet a kukába,

2014. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hát nekem most ez jól jönne ha működött volna.Egy ilyen egyszerű kis számítógéphez való hangszóró.KB.2000 FT lehetett.Hang jön belőle,mert amikor a vezetékeket a fej megfelelő pontjaihoz érintettem akkor jött hang, tehát nem ment tökre.A membránt lehet ragasztani szerintem.Zsebkendővel meg Pálmatex ragasztóval rétegesen.A kábeleket meg majd odaforrasztom.
2014. febr. 10. 14:05
 10/18 hypno ***** válasza:
#9 hát az nagyon gány lesz. Ha nagyon elszánt vagy, akkor inkább valami sütőpapírt, vagy zsírpapírt használj és enyvet, vagy valami lakkot.
2014. febr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!