Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyik merevlemezről hogyan...

Egyik merevlemezről hogyan tudom áthelyezni egy másikra a "Rendszer számára fenntartott partíciót?

Figyelt kérdés
Van 2 hdd-m. A régi helyett vettem egy újat amire felraktam a win hetet. A régin is a hetes volt. Most a régi merevlemezt ki akarom venni mert nem kell, de anélkül nem akar elindulni mert a rendszer számára fenntartott partíció a régi merevlemezen van az újon pedig ilyen nincs. Hogyan tudnám megoldani, hogy ha kiveszem a régit elinduljon a gép? A régin nincs semmilyen adat sem az egészet leformáztam, de azon van a rendszer számára fenntartott partíció.
2014. febr. 10. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Én régebben az Acronis True Image Home nevű programmal költöztettem.De már régen használtam.Elindítottam aztán mikor végeztem leállítottam a gépet.Kihúztam a régi vinyót és mintha misem történt volna folytattam az újon.
2014. febr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Elmélet :


Ha már az új HDD-n rajta van a win7, akkor csak úgy lehet rárakni a Rendszer particiót, há előtte valamilyen particiónáló programmal készitesz neki egy 100 megabájtos particiót (álltalában a win7 ennyit hoz létre a rendszerinditáshoz). Ehhez természetesen az egész win7-es partición levő adatokat arrébb kell mozgatni 100 megabájtal. Nos ez nem lesz kis idő. (attól fógg menni adat van már rajta)


Hiren boot cd-n van egy csomó particiónáló program azok megcsinálják neked a amit kell. (Csökkentii, növelik a particiók méretét, mozgatják az adatokat, stb,stb).


Gyakorlat :


1. Vedd ki a régi hdd-t, rakd be a win7 CD-t, és próbáld meg, úgy hogy nem telepited, hanam javitod a win7-et és inditás javitást választasz. (Mivel hiányzik a 100 megás partició, nagy valószinűség szerint nem fog működni)


2. Ha még nincs sok minden rajta, akkor régi hdd kiszed, win7-es ujra telpit az ujhdd-re.


3. Kipróbálhatod a gyakorlatot, de szerintem időben, nem biztos, hogy megéri, és pontosan kell tudni, hogy a másik hdd-n mekorra a rendszer inditó partició. Ha megvan az üres 100 megás partició akkor szintén hiren boot cd-n vannak disk duplikáló programok amivel a 100 megás particiót át tudod rakni az uj hdd-re. Eztán még valószinűleg kelleni fog még egy inditás javitás a win7-es boot DVD-ről, hogy menjen.


4. Fogsz egy ghost programot és a régi hdd-t átmásolod az uj hdd-re)


Sok sikert.

Üdv.

2014. febr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi :) bár elég sok időt venne igénybe :D. Lehet az lenne a legjobb ha kiveszem a régi hdd-t és az új hdd-re, újra rakom a gépet. Bár nem értem hogy ha egyszer a 7-est az új hdd-re telepítettem miért nem csinált magának az új lemezen egy 100 MB-os partíciót. Miért kellett a régi hdd partícióját kellett használnia.
2014. febr. 10. 21:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Azé mert amikor csinálta még nem közölted vele hogy windowskám most nem oda leszel téve ahol eddig voltál.Ha rendszert telepítesz minden vinyót le kell húzni(már csak a véletlen baleset végett is)És amikor minden rendben a rendszerrel akkor rá kell dugni őket.Nyilván ha egy vinyó van akkor oda tesz mindent.Az ilyen több vinyós telepítésnél először törlöd a régit aztán ujra formázod és kijelölöd és ezt mind a windows telepítőn belül.Amikor bootol a lemezről kijelöl.ő magának aztán te is kijelösz csak nem ugyanazt.nem tudom érthetően irtam vagy nagy zadar?
2014. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

értem én, de miért nem kérdez rá hova akarja rakni, ha megadom neki melyik lemezre menjen fel akkor ne a másik lemezre rakja az indításhoz szükséges adatokat.


A rossz hdd garanciális, ha beviszem az új hdd-t akkor át tudják nekem tenni az a partíciót hogy működjön? A régit és az újat is ott vettem.

2014. febr. 11. 20:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Te! amikor megnyomod hogy akar dvd-ről bootolni akkor látod hogy fájlok másolása.Akkor teszi a C meghajtóra.Utánna jön csak be hogy mit akarsz.Telepiteni vagy javítani vagy frissíteni.Utánna adod meg azt a teljesen más merevlemezt ami nem az a merevlemez ami eddig volt a rendszerindító.Ezért kell mindíg lehúzni a vinyót és akkor csak egy van.
2014. febr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem ha bemész ezzel a kéréssel megteszik neked.Legalábbis én megtenném.De sokkal egyszerűbb ha csak azt a vinyót benthagyod és te ujrarakod.Pár óra frissítésekkel és néhány driverrel.
2014. febr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
rendben köszi
2014. febr. 13. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!