Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gigabyte GA-78LMT-S2 alaplappa...

RoliBond007 kérdése:

Gigabyte GA-78LMT-S2 alaplappal milyen 5.1-es hangkártyát tudok használni?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy hangkártyát, Creative SB Live 5.1 PCI, ezt tudnám vele használni? Vagy hogy lehet megállapítani azt hogy melyik jó, melyik nem?

#hangkártya #Gigabyte GA-78LMT-S2
2014. febr. 15. 08:23
 1/10 P.O.C. ***** válasza:
Bármilyen PCI, PCI-E x1, USB kártyát használhatsz, hozzá. Nincs semmilyen megkötés. Egyébként meg aligha hiszem, hogy egy ősrégi SB Live hangminőségre megverne, egy korszerű integrált Realtek HD Audio -t.
2014. febr. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha ez a Creative rosszabb, esetleg tudnál javasolni mást? Csak mert a minőség sajna nem hozza össze nekem, hogy szóljon mind a 6 hangszóróm :)
2014. febr. 16. 04:28
 3/10 P.O.C. ***** válasza:

Semmi mást nem kell csinálni, csak a driverben beállítani az 5.1 módot. Utána a zöld lesz az elülső bal-jobb csatorna, a kék lesz a hátsó bal-jobb, a rózsaszín meg a középső-mély.

De ha minden áron másik kell, én ennél alább nem adnám,

[link]

mert az olcsóbbakkal csak lefele fejlődnél.

2014. febr. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nézd P.O.C!

A helyzet az hogy jelen pillanatban, az alaplapi kártyán csak 3 bemenet van. Zöld a hangszórónak, rózsaszín a mikrofonnak és van még a kék azt pontosan nem tudom de azt hiszem hogy "line in". Viszont amit vettem 5.1-es pc hangszórónak a mélysugárzóját kell a pc-hez csatlakoztatni és azon van egy zöld egy sárga és egy fekete jack.

Így nem nagyon értem, hogy a legutóbbi válaszod első felében leírtakat hogy hozzam össze.

2014. febr. 16. 11:53
 5/10 P.O.C. ***** válasza:

Zöld (vonal kimenet) <--> Zöld

Rózsaszín (mikrofon kimenet) <--> Fekete

Kék (vonal bemenet) <--> Sárga


Nyilván, mikrofont ilyenkor nem tudsz használni.

Tehát kénytelen vagy pl a webkamerádét használni (ha van benne, vagy USB -s mikrofont venni.)

Utána: Start --> Vezérlőpult --> Hardver és hang --> Realtek HD Audio Manager (legalábbis Windows 7 alatt, de a többinél se nehéz megtalálni)


Ha nincs feltelepítve, akkor fel kell telepíteni a hangkártyád driverét, az nem jó amit a Windows rendel hozzá telepítéskor, mert nem teljes körű, csak egy butított driver.


Itt beállítod az 5.1 -et, ha rákattintasz a hangszóróra, akkor ez ellenőrző hangjelzést ad, így kiderül ha valamit rosszul kötöttél be.)


Sok sikert!

2014. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget.Kipróbálom.
2014. febr. 16. 14:20
 7/10 A kérdező kommentje:

Újra itt.

Nem oldódott meg a problémám. Végig mentem a leírtakon de semmi. Még mindig csak a két első és a mély szól. Drivert leszedtem. Megtaláltam a beállításokat de semmi változás.

2014. febr. 17. 08:42
 8/10 A kérdező kommentje:

Creative SB Audigy 7.1

Ehhez mit szólsz?

2014. febr. 17. 11:22
 9/10 P.O.C. ***** válasza:

Igen, az teljesen jó.

Furcsa, hogy az alaplapi nem megy, pedig az is 6 csatornás hangkártya.

2014. febr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az lett a vége, hogy megvettem a Creative Audigy SE (SB0570) karit. A rendszerhangoknál, illetve a tesztelésnél megszólal mind a 6 hangszóró, de a zenéknél (youtube), filmeknél (VLC) csak 2.1 szól. Drivert telepítettem.

Ötlet megoldásra?

2014. febr. 17. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!