Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a HDD-met...

Dundee12 kérdése:

Miért nem ismeri fel a HDD-met a számítógép?

Figyelt kérdés
Üdv, nem értek a számítástechnikához ezért remélem hogy itt kapok segítséget. A probléma lényegében az lenne hogy nemrég vásároltam egy Dell Inspirion 3537-es laptopot egy Samsung 840 120Gb-os SSD-vel kiegészítve. Alap járaton Ubutu volt rajta de rákerült a Windows 7 64bit-es rendszere. Driverek frissítve közvetlen a Dell oldaláról. Miután elkezdtem tartóssan használni a gépet folyamatossan Kék halált kapot és kidobott. Volt hogy nem találta a windowst vagy a merevlemezt. Felraktam a HDD sentinelt ami azt jelezte hogy csökken az SSD teljesítménye és CRC ATA error lépet föl minden egyes alakalommal amikor jött a kék halál. Visszavittem a gépet az üzletbe ahol vásároltam és gond nélkül kicserélték az SSD-met. A fő gond azonban akkor kezdődött mikor felkerült a Windows, ugyanis nem ismeri fel a régi merevlemezt ami bekerült az optikai meghajtó helyére. A telepítés alatt nem volt benne a a régi winyó de mert vissza kellet rakni a Cd olvasót a telepítéshez, de már mobil rackbe rakva se ismeri fel a számítógép. Mi lehet a probléma? Lehet a winyó gyárilag hibás?

#HDD #SSD #Dell inspirion 3537 #SSD beszerelés
2014. febr. 16. 01:11
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
Mikor megvetted a notit, akkor nem is nyúltál a vinyójához? Egyből ment bele az SSD? Most az eszközkezelőbe se látod a vinyót?
2014. febr. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet hülyeséget mondok, de nekem mikor felraktam PC-re az WIN7-et, akkor egy olyan problémám volt, hogy csak az egyik HDD találta meg a 2 ből. Mikor telepítettem a rendszert, akkor ki kellet volna választanom azt is, hogy használja. Ezt ugye akkor kell mikor kiválasztod melyik lemezen legyen rajta, vagy új partíciót hozol létre.
2014. febr. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 levis56 ***** válasza:

Nem biztos hogy ok amit írok de ha a Raid vezérlő nincs a gépen vagy a géphez kapott driver telepítő cd-ről nem telepíted a raid vezérlő drivert csak egy merevlemezt kezel a gép.

[link]

2014. febr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mikor megvetem helyben beszerelték az SSD,itthon leszedtem az Ubutut aztán ment rá a windows. Nem hiszem hogy raid vezérlővel lenne gond mivel az első telepítésnél nem volt ilyen gond és a HDD-t is látta minden gond nélkül. Csak most emikor az új cserélt SSD-re rákerült a Windows.
2014. febr. 16. 12:25
 5/6 P.O.C. ***** válasza:
Gondolom adapterrel szerelted az optikai meghajtó helyére, ki kéne próbálni a vinyót pl egy asztali gépbe. Mert lehet az adapterrel van valami.
2014. febr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen,adapterrel lett beszerelve.remélem csak az a hibás.Végül le lett formatálva és így se látja gép a HDD-t szóval meggy vissza boltba.
2014. febr. 16. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!