Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vélemény a MacBook Air-ről?

Vélemény a MacBook Air-ről?

Figyelt kérdés

2014. febr. 16. 10:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

tegnap 22:46

Ez aztán az érv LOL. Igazad van még szalagos meghajtót kellene használni azok bírják elég sokáig. Sőt lyukkártyát na az az igazi.

Honnét szedted ezt a bődületes baromságot, hogy 5 év alatt kifinganak az SSD-k? Ezek szerint a ma vásárolt összes SSD-s gépet 5 év múlva ki lehet dobni meg elvesznek az adatok. Ha ennyire hülye vagy a témához, akkor inkább maradtál volna csendben, mint hogy itt égeted magadat a baromságaiddal.

2014. ápr. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
44%

Olvasgas kicsit ssd témakörben, akkor talán visszaveszel az arcodból.

Nem az adatok tűnnek el. A memóriacellák véges írási ciklussal rendelkeznek, ez nagyjából 1000 ciklust jelent (a Samsung 840 esetben pl.). Most abba ne menjünk bele, hogy a TLC miatt ez mennyire nyújtható el, a lényeg, hogy ha intenzíven használod (böngésző cash, e-mailek, képek, filmek, programok), akkor elég gyorsan fog csökkenni az élettartam. Ez tény, ezen nem érdemes vitatkozni.

Én nem azt mondtam, hogy az SSD hülyeség, nekem is az van az asztalimban és szeretem, mert piszkosul gyors. De az összesen 30e-be került, ha meghal, gombokért veszek bele másikat. Abba viszont belegondolni sem merek, hogy egy Mac-kompatibilis SSD mennyibe kerül...

2014. ápr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az SSD állapota, ha mindig ugyanúgy használod, lineárisan romlik.


Nekem van egy 2011-es macbook pro-m, benne egy Kingston 128-as SSD, az állapota 3 (!!) év alatt évenként romlott: 1%-ot. Tehát most 97%-os. És nem kíméltem: torrent is fut rajta, stb.

2014. ápr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Abba viszont belegondolni sem merek, hogy egy Mac-kompatibilis SSD mennyibe kerül..."


Te is olvasgass egy kicsit. Ahogy előttem is írták nem romlik az olyan gyorsan.

És, hogy mennyibe kerül? Egyáltalán nem többe, mint általában. Mivel más gépekhez is gyártanak ilyen SSD-ket. A különbség annyi, hogy más a csatlakozó, de van több gyártó aki gyárt hozzá.

Ha nem értesz a témához, akkor tényleg ne szóljál hozzá!!

2014. ápr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!