Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire kell porosnak lennie...

Mennyire kell porosnak lennie egy gépnek, hogy drasztikusan vissza essen a teljesítmény? (dolgozat téma)

Figyelt kérdés
azt kell tesztelnem, persze hosszú távú cél ez az egész és lehet, hogy elég fura is, de mennyi idő után (tisztítás nélkül) kezd el drasztikusan vissza esni a teljesítmény? ha nincs kipucolva és karbantartva a gép belül rendzseresen
2014. febr. 18. 13:04
 1/7 A kérdező kommentje:
egy két saccolás jól jönne és pár tapasztalat is, aztán kezdem csak e a folyamatot v
2014. febr. 18. 13:05
 2/7 Tengor ***** válasza:

Amikor a ventilátor egy egybefüggő por és szőrszál réteg felett pörög csak, akkor már nem igazán van hűtő teljesítménye. Ez környezettől függően alakulhat ki, egy ismerősnél 3-4 év alatt összejön (macska a lakásban, és a feleség írtózik a porszívó hangjától).

Ugyanakkor itt sem az történik, hogy visszaesik a teljesítmény, hanem inkább instabillá válik a gép és egy melegebb napon lekapcsolja magát.

2014. febr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tehát akkor azt mondod, hogy a por és a kosz nem veti vissza a tényleges teljesítményt inkább csak jobban szigetel és ezáltal jobban hevülnek az alkatrészek?
2014. febr. 18. 13:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen ezt mondja a második. Önmagában a por nem okoz lassulást, csak az általa kiváltott szigetelőhatás.
2014. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
aha értem... és nyilván ez buta kérdés, de ha rendszeresen van karban tartva a környezet és az asztal, akkor mennyi idő közönként kellene átlagosan tisztítani a gépet?
2014. febr. 18. 13:25
 6/7 Tengor ***** válasza:

Szerintem átlagosan évente elég kitakarítani egy gépet, de nem hiszem, hogy komolyabb baja lenne ha 2 év után van takarítva.

A notebook kicsit más tészta, a sajátom én félévente szoktam.

2014. febr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Változó! Kis teljesítményű gépek, amik megfelelő zárt házban vannak, azokat elég 1-2 évente kitakarítani, mivel nincs bennük sok ventilátor, ergo kevesebb port szívnak magukba. Egy nagyobb teljesítményű, ventilátorok sokaságával hűtött számítógépet már fél évente érdemes tisztítani, mert nagyon sok por képes bejutni a ház belsejébe ( ne is beszéljük azokról az emberekről, akik nem is teszik fel a házra az oldalát, mint mondjuk én ).
2014. febr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!