Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri ez a használt config?

Megéri ez a használt config?

Figyelt kérdés

Játékra (de nem max-on,bf4 company of heroes 2 ilyenek), filmezésre, netezésre használnám és később tuningolmám, bővítemém. Főként arra vagyok kíváncsi mennyire lehetne később bővíteni és megéri-e?

Íme a konfig:Processzor : AMD Athlon X4 740 Quad Core Processor 3.20Ghz


Memória : Kingstone 4Gb 1600Mhz


Merevlemez : 500Gb SATA III


AVG : ATI Radeon Sapphire VTX 5750 1Gb DDR5


Alaplap : AsRock FM2 A75M-DGS


Ház: MATX Midi torony 12cm Blue system LED ventillátor az előlapon.


Operációs rendszer : Windows 8.1

55 000 Ft-ért használtam.



2014. febr. 18. 18:03
 1/6 anti paladin ***** válasza:

Az ár korrektnek tűnik. Bf4 youtube szerint játszható (kb. 40 fps mediumon).


Viszont ezen procifoglalathoz nincs érdemben erősebb proci mint a benne lévő.

Ellenben ha legális a win és ez szempont is, a vásárlás mellett szól.

2014. febr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De akkor mért lehet a pcx-en rakni bele egy amd a10 6800k-t is meg

még amd a 10 7700k-t is? Azok azért csak jobbak mint ez nem?

2014. febr. 18. 19:58
 3/6 anti paladin ***** válasza:

Az fm2-es procik (Athlon) és apuk (a10-6800k) procirésze egy az egyben ugyanolyanok. Pár 100Mhz különbség nem oszt vagy szoroz.


Kaveri apu-t pedig nem fogsz ebbe az alaplapba rakni mert annak fm2+ kell (A10-7700). Ráadásul a Kaveri procirésze nem ad érdemi előrelépést az előző Richlandhoz/Trinityhez képest.

2014. febr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát már inkább egy am3-as alapra éri meg befektetési egy fx sorozatú procival. Vagy intel alapára de abból nem tudom hogy mennyiből lehet egy jó alaplapot, és egy jó profit venni.
2014. febr. 18. 21:31
 5/6 A kérdező kommentje:
"alapára"=alaplapra
2014. febr. 18. 21:32
 6/6 anti paladin ***** válasza:

Az általad kérdezett Athlon x4 740 kb. egy i3-3220 szintjén teljesít játékok alatt, előbbi 17e, utóbbi 27. Csak viszonyításképp mondom.

Ez a konfig új áron kb. 70e-ből rakható össze. A használtpiaci árak egy ideje nagyon el vannak szállva, ezért mondtam, hogy ez korrekt és a proci ereje még akkor is elég lesz ha a mostai 5750 helyett veszel egy 30e-es Radeon 7770-t. Legalább két évre elég a proci teljesítménye.

Nem azt mondom, hogy ne keresgélj még (ha nem untad meg) de ezt a hirdetést mindenképp tartsd észben. Később pedig, ha cserélni akarsz, olyan mindegy, hogy csak procit vagy alaplapot és procit cserélsz.

Másik lehetőség, hogy alkatrészenként vadászod össze.



Am3 helyett am3+. Nem mindegy. :)

Am3+ on az fx8320 a legerősebb amit még érdemes megvenni, az nagyjából egy i5 szintjén van. Abba a foglalatba még szóba jöhet az fx-6300. Van még fx-4xxx is de az nagyon nem éri meg.


Intelnél van socket 1155 és socket 1150. Mindkettő jó választás. Akár még úgy is, hogy most pentiumot veszel és később valami erősebbet. Viszont az olcsó, 50e alatti intelek mindegyike szorzózáras, nem nagyon lehet őket tuningolni. Igaz, az az x4 740 is szorzózáras de legalább olcsó.

2014. febr. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!