Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jővő proceszorai még több...

Jővő proceszorai még több magból állnak majd?

Figyelt kérdés
Szóval arra volnék kiváncsi 3-4 év múlva hogy alakul majd a proceszor gyártás! Hogy emelik az órajelet? vagy még több mag/szállasak lesznek a proceszorok? Kiváncsi vagyok például mikor az intel 10NM fog használni akkor is 4 magos proceszorokat fog-e gyártanI? csak az a 4 mag lesz a kraftosabb! Kiváncsi vagyok mindenki elképzelésére! :) Nyugodtan jöhetnek a válaszok! :)

2014. febr. 18. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan lesz több magos is és kevesebb magos is.

Továbbá valószínűleg az integrált grafikus magok terén is várható előrelépés.

valamint a nagyobb sávszélességű memóriáknak köszönhetően ezek az IGP-k APU-k is jelentős teljesítménynövekedésnek indulhatnak. Továbbá olyan feltételezés is van hogy a grafikus kártyákat ezek váltják majd föl. de szerintem erre még várnunk kell.

2014. febr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, az órajel emelésnek már látszanak a fizikai határai, szóval nem lehet akármeddig emelni. (A szilícium lapka méreteivel és a fénysebességgel van kapcsolatban.) Már a korai időkben elkeztek párhuzamosításban gondolkodni, de sokáig nem érte meg. A jövőben viszont egyre inkább a párhuzamos végrehajtást fogják erőltetni az órajel emelés helyett. Hogy ez a magok számának további növekedését jelenti majd, vagy teljesen új architektúrákat (vagy mindkettőt), azt nem lehet tudni.
2014. febr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ki tudja hol lesz a szilícium alapú gyártástechnológia vége, de egy darabig még marad.

Régen sokan esküdni mertek volna, hogy a jövőben 10-20GHz-es procik lesznek és lám nem lett belőle semmi. Amikor jöttek a több magos CPU-k, akkor is már sokan látták a 16 meg 32 magos jövőképet, de mint kiderült átlag felhasználóknak legtöbb esetben egy jobb féle i3 is bőven elég...egyelőre szervereknél és komoly munkaállomásoknál erőltetik a sok magot, mert ott ki lehet használni.

Másik koncepció, ami az utóbbi években kezdi kiforrni magát az az APU, ami egy heterogén programozható egység és a hagyományos x86 magok mellett sok fejlett GPU számoló egység vesz át bizonyos feladatokat általános felhasználás esetén is. Ez az irány szintén alapjaiban megváltoztathatja a chipek fejlődését és még inkább nehezebb lesz a központi egységet egyszerűen órajelekkel meg magszámokkal leírni (bár már korábban sem illetve most sem lehet csak ezekre támaszkodni).

Talán ha mélyebben belebújnál a processzorok lélektanába akkor lehet, hogy nem is foglalkoztatnának ilyen jelentéktelen kérdések, mint az órajelek és a magok száma. Szerintem a mai egységek is már bőven túlszárnyalják egy átlag felhasználó igényeit, mert egyszerűen elértünk egy olyan szintet, hogy bármilyen elképzelhető multimédiás, kapcsolattartási és szórakoztató tevékenység elérhető egyszerűen. Régen ténylegesen komoly előrelépés volt EGA monitor helyére SVGA-ra váltani vagy egy 386-os prociról MMX-es PIII-ra váltani, egy 3D gyorsítóval felszerelkezni. Megnyíltak a lehetőségek a felhasználás területén, esetleg a játék piac az, ahol nagyban számít, hogy milyen vga van a gépben, de itt is komoly lassulás tapasztalható a fejlődésben. Talán nem véletlenül nyomul nagy ütemben az okostelefon és a tábla piac, mert ott még van mit behozni, de előbb-utóbb ott is elérjük azt a szintet, ami a többségnek már elég bármire, amire szüksége lehet egy ilyen kütyütől. Az meg, hogy a felsőbb kategóriás modell picivel gyorsabb az sok esetben nem számít már annyira....

PC-n pl most itt az SSD mánia is, ami ott gyorsít a gépen, ahol eddig nem nagyon fejlődött, mégis azt kell mondjam (itthon két gépben is van SSD), hogy tökéletesen meg lehet lenni nélkülük. Persze az ember örül és bemagyarázza magának, hogy hű de jó, kirázza a répát néhány HDD benchmark előtt és örömében stopperolja a boot időt....de most komolyan ez megér súlyos tízezreket? Egy átlagos felhasználónak hasonlóan nem sokat jelent 8 CPU mag, 16GB memória és egy RAID-0 SSD tömb...a felhasználói élmény már nem javul nagy mértékben.

Az meg, hogy mi lesz 10-15 év múlva úgy sem tudhatjuk előre.

2014. febr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Üdv. Szerintem egy bizonyos maghatárnál azért megfognak állni és inkább csökkenni fog mint nőni és ez talán nem is baj cserébe megbízhatóbb 1 magos proccik lesznek

amihez nem kell külön hűtés :)

2014. febr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a pozitiv! Hát én úgy gondolom,vagyis úgy látom reálisnak hogy a magokat ennél nem igazán fogják tovább nőveli! Max picit nő majd az órajel+Mindig erősebb lesz az a 4 mag! Intel téren még sok ideig elég lesz a 4 mag minden téren főleg a mai tipusok! A jővőben biztos lesz majd 16 Magos proceszor is+Hyper Treading de ha nincs rá igény ! Kit tudja mi lesz a jővő!
2014. febr. 19. 03:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk itt nagy szerepe van a marketingnek is. Sokan vannak, akik nincsenek is tisztában a processzorok és egyéb rendszerek valódi teljesítményeivel, mégis cserélni akarnak a legújabbra, akár félévente. Ez néha hasznos, de néha csak a marketing hatása. A fejlesztők hiába találnak ki tök jó dolgokat, ha a marketingesek azt mondják, hogy jegelni kell pár évre, mert az előző szériából vagy egy másik fejlesztési ágból még ki lehet hozni egy rakás pénzt.
2014. febr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!