Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Acer Aspire V5-131 laptopom...

Will87 kérdése:

Acer Aspire V5-131 laptopom van WD 500 GB vinyóval. Alvó állapotban megmozdítottaam a gépet és hallható "merevlemezre jellemző kattanásokat" hallottam Azóta lassabban bootolja be a rendszert. Ötlet?

Figyelt kérdés
Már egyszer merevlemez hiba miatt teljesen végigírattam "0"-kal a lemezt. és újratelepítettem a w7-et. De ez 1 napja volt. Elég gyanús. Lehet, hogy gyárihibás a vinyó, vagy ennyire óvatosan kell bánni egy netbookkal?

2014. febr. 20. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:

ügyesvagy :D

laptopokat bekapcsolt állapotban nemszabad mozgatni (alvó is bekapcsolt!!!!). hiába telepíted újra ha hardveres a hiba. vinyócsere ha romlik ;)

2014. febr. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azóta be se bootol, megy vissza a boltba, remélem garanciával kicserélik a vinyót v. hátha kiderül, h kontakthibás volt+ nem a burkolatok olyan gyengék, hogy begörbül amikor megfogom alulról.


Csak azt nem értem, ha nem kellene mozgatni, akkor az csodák sorozata, hogy rázkódó buszon-vonaton-repülőn vígan laptopoznak az emberek?

Nem hiszem hogy mindegyikben SSD van...

2014. febr. 23. 12:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Cserélni fogják nyugi :) (ilyen helyen dolgozom) :D

sok laptopban van rázkódás védelem, ha érzékeli a rázkódást lepapcsolja a vinyót

majd ők is hozzák szervízbe a laptopjukat h miért szar?!?!?

ezekkel senki sincs tisztában sajnos/szerencsémre :D

2014. febr. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de mi ez a baromság, hogy nem lehet mozgatni a laptopot?! Uramisten... épp az a lényege, hogy hordozhasd nem az, hogy egy hangyap.csnyit se mozdíthasd meg bekapcsolt állapotban. Attól garantáltan semmi baja nem lesz. Barátnőm 5 éves Asus laptopjában semmi gond a vinyóval. Amúgy kedves kérdező valószínű, hogy gyárihiba vagy valami más okozta a problémát, de semmiesetre sem a mozgatás főleg, hogy alvó állapotban a RAM-ban tárolja az adatokat, a vinyó leállított állapotban van. Amúgy az alja azért hajlik, mert az Acer gépek olcsóbb borítást kapnak. Tehát mondjuk 120-ért kapsz az Acer-től egy mondhatni erős hardvert olcsóbb borítással, de ugyanennyiért mondjuk az Asustól kapsz egy fokkal gyengébb hardverű, de masszívabb házú gépet.
2014. febr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!