Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Három terabájt helyett miért...

Kizcar kérdése:

Három terabájt helyett miért csak kettőt ismer fel a gép?

Figyelt kérdés

Alaplapom Gigabyte GA-990XA-UD3

Op. rendszer Windows 7 64-bit

Merevlemez Western Digital Caviar Green 3TB (WD30EZRX)


Amikor először telepítettem, még egy rendes kb. 2800 Gigás partícióra tettem a windows-t, de amikor feltelepült, a sajátgépben már csak 2 Terabájtot látott a gép.

Újra csatlakoztattam a telepítő pendrive-ot, beléptem oda ahol a partíciók találhatók, és akkor már három volt. Egy a rendszer [100-200 Megás], egy sima 2000 Gigás és egy kb. 800 Gigás.

Megpróbáltam törölni a 800 Gigásat, de ott maradt a helyén. A 2000 Gigásat sem lehetett törölni, be volt szürkülve a partíció törlése lehetőség, amire hiába kattintgattam. Ugyanez volt a 800 Gigás partíciónál.

A párszáz megás rendszerpartíciót sikerült törölni, de a kettő 2000 és 800 Gigás partíciók ott maradtak, és nem lehetett őket törölni.


Hogyan lehetne összevonni őket? Valamit esetleg be kell kapcsolni a BIOS-ban?



2014. febr. 22. 07:31
 1/5 anonim ***** válasza:
A gond az alaplapod. Csak UEFI-s BIOS-al rendelkező lapok kezelnek rendesen 2 TB-nál nagyobb vinyókat...
2014. febr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pedig az alaplap dobozára rá van írva, hogy valami hybrid efi technológia miatt támogatja a 3 terásokat is, de akkor aztán lehet mégse. Csak akkor meg a fenének írják rá, b....ák át az embereket.
2014. febr. 22. 14:51
 3/5 anonim ***** válasza:
A hybrid BIOS az olyan "valamilyen". Van amit támogat, van amit nem. A kézikönyvében viszont sima BIOS van bemutatva, és az nem támogatja a nagy vinyókat, ettől még ez lehet hogy nem így van...
2014. febr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Végignyálaztam a kézikönyvet. A 33. oldalon említi először az UEFI BIOST-t, tehát kezelnie kéne. Törölni azért nem tudod a 2000GB-osat, mert azon van az oprendszer.


Lemezkezelőben - számítógép - kezelés - lemezkezelés - próbáld meg törölni a 800 GB-osat vagy esetleg egy bootCD-vel, aztán vond össze a kettőt...

2014. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sikerült kicsikarnom a 3Tb a sajátgép lemezkezelőjében tett beállításokkal. De csak tárhelynek használom, inkább nem telepítek rá oprendszert.
2014. febr. 28. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!