Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretném kicserélni a Samsung...

Szeretném kicserélni a Samsung NP300V5A-S0AHU típusú notebookomban az nVidia GeForce GT 520MX videókártyát egy jobbra. Lehetséges-e? És 40ezerét milyen kártyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szaggatva futnak rajta az újabb játékok és ezt egy jobb videókártyával orvosolnám. A gép játék közben nagyon felmelegedik. Egy új videókártya esetében is fenn állna ez a probléma?

2014. febr. 23. 01:41
 1/10 A kérdező kommentje:
[link] erről a lapiról lenne szó
2014. febr. 23. 01:47
 2/10 cianidetil ***** válasza:
Sajnos laptopban nagyon nehezen,és költségesen lehet a cserét megoldani.És nem biztos,hogy utána stabil marad a rendszered.Az én véleményem,hogy ezt a lapit passzold el,tedd hozzá a 40 papírod,és vegyél egy újabb,korszerűbb konfigot!
2014. febr. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az asztaligép az kivan zárva mert sokat utazom és szükségem van a laptopra. A 6GB memóriával, az i5-ös processzorral és az 1TB merevlemezzel is elégedett vagyok. Az egyedüli ami zavar a videókártya. Úgy vélem ha eladnám és hozzá tenném azt a 40ezret amit rászánnék csak csak egy rosszabb gépet kapnék még asztaliból is.
2014. febr. 23. 14:25
 4/10 cianidetil ***** válasza:
Sajnos tudomásul kell venni,hogy a laptopok nem igazán játékra vannak kitalálva.Vagy ami igen az kétszer ennyibe kerül,és nagyon gyorsan elavulttá válik.Tegyük fel,hogy tudsz szerezni a lapodba való újabb,erősebb grafikus vezérlőt(mondjuk e-bay ről). Egy részt drága lesz,másrészt kivel fogod besüttetni a lapodba,mennyiért?És ha be is teszik neked,ki fogja garantálni,hogy az adott videóvezérlő,az új hardverkörnyezetében működni fog?Ez sajnos a laptopok egyik hátrányos tulajdonsága,drágán,nehezen cserélhető hardverek.Szerintem sokkal olcsóbban jössz ki,ha ezt eladod,és veszel egy újabbat,vagy,ha egyszerűen megbarátkozol a gondolattal,hogy ez a laptop ennyit tud.Az újabb laptop pedig tuti működni fog,nem kell rizikóznod,hogy vajon jó lesz -e!
2014. febr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok jártas a számításteknikában. Mikor megvettük a lapit az eladó azt mondta hogy nem integrált a videókártya és én úgy gondoltam hogy simán kilehet cserélni. Neten nézegettem párat és 33ért már láttam olyat amin a Battlefield 3 is tökéletesen fut max grafikán. Nem gondoltam hogy ezt még süttetni kell, azt hittem csak simán bepattinthatom az kártyát és kész
2014. febr. 23. 14:42
 6/10 A kérdező kommentje:
ezek szerint ezt a kártyát [link] nem tudom bele rakni a lapimba ugye?
2014. febr. 23. 14:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez a videókártya kb fele akkora, mint az egész laptopod, hogy gondoltad mégis beletenni?
2014. febr. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 cianidetil ***** válasza:

Találtam egy kicsit pontosabb leírást az ügyedben,ami érthetőbben leírja,miről beszélek.Engedd meg ,hogy ide másoljam:


A notebookokban sokáig az integrált megoldás volt a divat (és még ma is közkedvelt az olcsósága miatt): vagy olyan chipsetet használtak a gyártók amelyekben VGA is volt, vagy pedig az alaplapra forrasztották a VGA chipet...aztán ízléstől és a vásárló pénztárcájától függően pakoltak mellé némi memóriát is...vagy nem...:DDD

Persze mindig voltak különc vagy előrelátó gyártók, akik a modularitást tartották szem előtt és a VGA kártyát a notebookon belül valamilyen különálló panelen helyezték el. Esetenként a VGA memóriabővítését is így oldották meg. Természetesen, mivel akkoriban sem a PCI sem pedig az AGP szabvány nem tartalmazott olyan kisméretű csatlakozót ami felhasználható lett volna a notebookokban, ezek a gyártók saját csatlakozási felületeket dolgoztak ki.

Fentiekből következik, hogy csak a saját cuccaikkal voltak kompatibilisek!

A gyakorlatban az ilyen integrált vagy ''házi'' megoldású modulos kivitelű VGA-król kerek-perec kijelenthetjük: cseréjük, bővítésük nem lehetséges.


A PCI-express csatlakozás megjelenésekor a VGA gyártók száma már igen megcsappant és az is eldőlt, hogy kik azok a cégek, akik meghatározzák a fejlődési irányokat.

Mind a két nagy gyártó (ATI-AMD, NVIDIA) kidolgozta a saját mobil PCI-express csatolóját: ez lett az NVIDIA féle MXM és az ATI-AMD féle AXIOM.

Amennyiben a notebookban ilyen modulon található a VGA kártya, elvileg cserélhető is!

Ebben az esetben sem biztos hogy bármire cserélhető. Általában NVIDIA egy másik NVIDIA-ra és ATI-AMD egy másik ATI-AMD-re megy, de ''keresztbe'' nem biztos, merthogy az NVIDIA az MXM-et, az ATI-AMD pedig az AXIOM-ot preferálja.

Természetesen vannak olyan OEM-ek, akik mindkét VGA-t szerelik mindkét modul típusra, de a kompatibilitás itt egy kicsit rosszabb mint az asztali rendszereknél...

Mivel nem sok noti van hazánkban ilyen kialakítással, MXM/AXIOM modul meg még ritkább ezért mondom: a csere roppant nehéz és/vagy gazdaságtalan.


Azok sem járnak jobban, akik valamilyen külső VGA megoldáson törik a fejüket.

Jelenleg három kivitelben tehetünk szert külső VGA-ra:


USB: gyakorlatilag továbblépést nem jelent, arra alkalmas hogy egy második/harmadik monitorkimenetet produkáljon a noti számára, prezentációt megjeleníteni jó, mozgóképet már korlátozottan visz át...100-200USD közötti áron árulják...odakint.

Ugyanez a megoldás manapság már elérhető bizonyos Samsung és LG monitorokban is.


PC-CARD: már komolyabb adatforgalmat is bonyolíthat, ennek ellenére trágya chipsettel szerelik őket általában (pl. Trident XP2), és igen magas áron mérik őket.

Cca. 250USD (plusz szállítás, stb.)...ez már összemérhető költség az alaplapcserével...


Express-Card: sajnos csak 1x PCI-express csatlakozást nyújt, ezért igazán komoly VGA kártyákat megint csak nem lehet meghajtani vele...amelyik notebookban már Express-Card csatlakozó van, abban már a VGA is olyan erős alapból hogy egy ilyen bővítés már bőven gazdaságtalan lesz...


Természetesen az alaplapcsere mindig járható, feltéve hogy az adott modellnek volt komolyabb VGA-val szerelt változata is...de ez sem tartozik az olcsó megoldások közé!


Komoly javulás csak akkor várható ezen a területen, ha a VGA és notebook-gyártók összefognának és kidolgoznának egy valóban közös platformot, amit aztán kötelezően mindenki betartana és használna. Ekkor a mennyiség miatt már gazdaságos lenne a mobil VGA kártyák gyártása és forgalmazása.



Tehát elméletileg tudod cserélni,de gyakorlatilag macerás,nem biztonságos,horror drága!

2014. febr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mint ahogy már írtam "sajnos nem vagyok jártas a számításteknikában" így nem vágom melyik mekkora
2014. febr. 23. 15:02
 10/10 A kérdező kommentje:
cianidetil köszönöm a választ!
2014. febr. 23. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!